Niewybuchy odnalezione na polach w okolicach Futor

0

Pocisk artyleryjski i pocisk moździerzowy zostały odnalezione na polu w okolicy miejscowości Futory. Wezwani na miejsce policjanci zabezpieczali miejsce znaleziska, a niebezpiecznym przedmiotem zajęli się saperzy.

Fot. KPP Lubaczów

Dyżurny lubaczowskiej komendy we wtorek (11.09) po południu otrzymał informację od mieszkańca Futor, że podczas chodzenia po polu odnalazł niewybuch. Skierowany na miejsce technik po rozpoznaniu minersko-pirotechnicznym stwierdził, że jest to pocisk moździerzowy. Podczas sprawdzania terenu w bliskiej odległości, funkcjonariusze odnaleźli jeszcze jeden niewybuch w postaci pocisku artyleryjskiego.

Policjanci powiadomili saperów i zabezpieczali miejsce niebezpiecznego znaleziska do czasu ich przyjazdu. Wczoraj przed południem niewybuchy zostały zabrane i zneutralizowane przez saperów z 21. Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie.

Policja apeluje: jeśli znajdziemy niewybuchy lub niewypały, pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić. Należy jak najszybciej powiadomić o takim znalezisku najbliższą jednostkę Policji. Porozmawiajmy na ten temat z naszymi dziećmi i uświadamiajmy im zagrożenia związane ze znalezieniem takich niebezpiecznych przedmiotów.

elubaczow.com, KPP Lubaczów

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here