Zostań dziennikarzem przyszłości

0

Lubisz rozmawiać z ludźmi? Pisać, fotografować, czytać i komentować? Chcesz być dziennikarzem albo pracować w branży PR? Prowadzić własny portal? Poprawić swoje umiejętności komunikacyjne? Wybierz Dziennikarstwo i komunikację społeczną.

To kierunek dla osób o wszechstronnych zainteresowaniach i uzdolnieniach, dla których praca w otoczeniu nowych technologii jest równie ważna jak kontakt z ludźmi. Stawiamy na praktykę i indywidualną opiekę najlepszych nauczycieli, popartą dostępem do wysokiej klasy sprzętu multimedialnego.

Dla zaangażowanych, kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna oferuje nieograniczone możliwości rozwoju zawodowego i twórczego, poprzez pracę w profesjonalnych mediach akademickich już od pierwszego roku studiów oraz praktyki zawodowe w największych firmach regionu.

Od samego początku dbamy o to, aby nasi studenci mieli żywy kontakt z firmami, w których w przyszłości znajdą swoje miejsce praktyk zawodowych, a potem zatrudnienia. W ramach projektu „Loża biznesu – Salon pracodawców” w roku akademickim 2017/2018, studenci Dziennikarstwa i komunikacji społecznej spotkali się z pracownikami rzeszowskiego oddziału Gazety Wyborczej, Telewizji Polskiej, agencji PR – EXACTO, agencji interaktywnych WydajnyWeb oraz Interactive Vision, a także rzecznikiem prasowym ZUS.

Na tym kierunku możesz:
– zdobyć certyfikat DIMAQ
– wziąć udział w dziennikarskiej lub PR-owej Szkole Letniej, z wpisem do dyplomu,
– zdobywać doświadczenie zawodowe w profesjonalnych mediach studenckich Grupy Intro.media,
– realizować płatne praktyki w największych mediach i firmach regionu,
– brać udział w bezpłatnych warsztatach – z dziennikarzami, PR-owcami, marketingowcami i specjalistami z obszaru komunikacji,
– wyjechać na studia w ramach programu Erasmus+.

Laboratoria, z których będziesz korzystać

Studio telewizyjne Intro.TV
Od 2016 roku w ramach mediów studenckich utworzyliśmy Intro.tv – internetową telewizję, tworzoną przez studentów. W naszym studiu odbywają się zajęcia dydaktyczne, trwa także regularna praca redakcyjna przy tworzeniu naszych kolejnych produkcji wideo i dokumentów, począwszy od etapu planowania, po nagranie, montaż i postprodukcję.

Studio radiowe Intro.Radio
Studenci WSIiZ od kilku lat tworzą także redakcję radia online (wcześniej pod nazwą Radioeter.fm). Dzięki profesjonalnie wyposażonemu studiu radiowemu, prowadzą własne, autorskie audycje, uczą się zasad zbierania materiału dźwiękowego i jego montażu, a także realizacji dźwięku.

Laboratoria komputerowe, w tym graficzne
Nowoczesne i dobrze wyposażone laboratoria komputerowe są wizytówką uczelni. Dysponujemy kilkunastoma laboratoriami w Rzeszowie oraz kampusie w Kielnarowej, gdzie będziesz uczył się podstaw realizacji video, obróbki fotografii.

Laboratorium Fotograficzne
W pełni wyposażone laboratorium fotograficzne, z którego studenci korzystają zarówno w ramach zajęć dydaktycznych z obszaru fotografii cyfrowej, jak in prac Koła Naukowego Fotografii Diafragma oraz w ramach pracy własnej.

Laboratorium Ergonomii Neurokognitywnej (badania z wykorzystaniem eyetrackera) – to niewielkie laboratorium, wyposażone w urządzenie Eyetracker. Służy ono m.in. do badania odbioru komunikatów reklamowych i medialnych czy analiz funkcjonalności stron internetowych za pośrednictwem śledzenia ruchów gałek ocznych.

Jako absolwent tego kierunku będziesz miał szansę na podjęcie pracy w mediach internetowych i tradycyjnych, w agencjach interaktywnych, reklamowych i public relations, instytucjach monitorujących media oraz realizujących badania rynku mediów oraz jako specjalista ds. reklamy i PR w każdej firmie czy instytucji.

Dołącz do nas! wsiz.rzeszow.pl/dziennikarstwo

Materiał partnera.

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here