Starosta lubaczowski wyróżniony przez Związek Powiatów Polskich

10

Mija 20-lat od powstania powiatów. Z tej okazji Związek Powiatów Polskich nagrodził tych samorządowców, którzy od początku istnienia powiatów sprawują swoje funkcje. Wśród wyróżnionych znalazł się starosta lubaczowski Józef Michalik.

Fot. Związek Powiatów Polskich

Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się Zgromadzenie Jubileuszowe Związku Powiatów Polskich. Jednym z głównym punktów programu była uroczysta gala, podczas której wyróżnieni zostali starostowie i prezydenci 20-lecia, samorządowcy, którzy od samego początku istnienia powiatów pełnią swoje funkcje. Wyróżniono także tych, którzy w 1998 roku odbierali akty erekcyjne powiatów i obecnie pełnią funkcję starosty. Wśród wyróżnionych samorządowców znalazł się starosta lubaczowski Józef Michalik, który swoją funkcję pełni od początku istnienia naszego powiatu.

„Przyszło nam świętować dwudziestolecie powiatów w roku jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości. Samorząd terytorialny był podwaliną pod budowanie wolnego państwa polskiego” – powiedział Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński i przewodniczący Związku Powiatów Polskich. Według niego reforma samorządowa to najlepsza reforma ostatnich trzydziestu lat.

W trakcie uroczystości minister Andrzej Dera odczytał list prezydenta RP, w którym Andrzej Duda podkreślił znaczenie lokalnych wspólnot dla odbudowy Polski. „Samorzady powiatowe miały znaczący udział w kształtowaniu społeczeństwa obywatelskiego” – podkreślił prezydent.

Fot. ZPP [2]

elubaczow.com, samorzad.pap.pl

10 komentarze

  1. ciekawe za co mu ta nagroda nawet pracownicy nie wypowiadają się dobrze o nim
    wyzysk i tyle można pracować do śmierci na minimalnej krajowej a podnoszenie minimalnej to u niego podwyżka a jak nie pasuje sie zwolnij i zatrudnia swoich po znajomości robi ochronkę bo ich gdzie indziej zwolnili.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here