Lubaczów nagrodzony za realizację programu na rzecz seniorów

0

Rzecznik Praw Obywatelskich nagrodził najlepsze inicjatywy skierowane do osób starszych. Wśród wzorowych przykładów takich działań znalazł się projekt „Lubaczów – miasto z sercem otwartym dla seniorów”.

Fot. rpo.gov.pl

Rzecznik Praw Obywatelskich w 2017 roku wspólnie z Komisją Ekspertów ds. Osób Starszych ogłosił III edycję konkursu na najlepsze programy realizowane na rzecz osób starszych. Jego celem jest promowanie wartościowych inicjatyw podejmowanych na rzecz osób starszych i z osobami starszymi. W szczególności RPO zależy na dostrzeżeniu i rozpropagowaniu działań, które służą budowaniu społeczeństwa spójnego, przyjaznego wszystkim grupom wiekowym. Formą wyróżnienia jest umieszczenie opisu dobrej praktyki w „Złotej Księdze”, której Patronem jest RPO oraz możliwość upowszechnienia tą drogą własnych osiągnięć.

We wtorek (11.09) w siedzibie RPO wręczono dyplomy autorom nagrodzonych projektów. Wśród wyróżnionych znalazło się Miasto Lubaczów za realizację projektu „Lubaczów – miasto z sercem otwartym dla seniorów”. Dyplom w imieniu samorządu naszego miasta z rąk Rzecznika odebrał Zastępca Burmistrza Janusz Waldemar Zubrzycki.

Najważniejsze przedsięwzięcia podjęte w ramach projektu to:

– powołanie Lubaczowskiej Rady Seniorów,
– udostępnienie i remont pomieszczeń z przeznaczeniem na Centrum Aktywności Seniorów,
– wydanie i dystrybucja Miejskiego Informatora dla Seniorów,
– prowadzenie akcji „Miejsce przyjazne Seniorom”, w wyniku której 18 sklepów i zakładów usługowych daje upusty na zakupy i usługi dla osób starszych,
– utworzenie strony internetowej dla seniorów – www. seniorzy.lubaczow.pl,
– zakup i dystrybucja kopert życia,
– pomoc przy wyrobieniu Ogólnopolskiej Karty Seniora,
– organizacja zajęć sportowych dla seniorów,
– „Wolontariat Seniorów” na rzecz ich bardziej potrzebujących kolegów.

elubaczow.com, rpo.gov.pl


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here