Wspólnie czytali „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego

0

„Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego wybrzmiało w weekend w różnych zakątkach powiatu lubaczowskiego. Do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania włączyli się nie tylko bibliotekarze.

Fot. MBP w Lubaczowie – więcej zdjęć na mbp.lubaczow.pl.

„Przedwiośnie” wybrzmiało m.in. w sobotę (08.09) na lubaczowskim Rynku. Czytanie fragmentów powieści Stefana Żeromskiego oraz wybrane utwory Antologii Niepodległości zainaugurowali Katarzyna Pelc-Antonik, dyrektor MBP oraz Daniel Pilip z Biura Promocji i Informacji UM. Przybyłych powitał także burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt, który odczytał list prezydenta Andrzeja Dudy skierowany do uczestników. Wszyscy wysłuchali także krótkiego koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu młodzieży przygotowanej przez Andrzeja Kindrata, dyrektora Miejskiego Domu Kultury im. Aleksandra Sas Bandrowskiego w Lubaczowie i Barbarę Świdniak. Do głośnego czytania Antologii Niepodległości oraz „Przedwiośnia” przystąpiło 96 osób z Lubaczowa i okolic.

– Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich uczestników akcji, a zwłaszcza do Daniela Pilipa, konferansjera czuwającego nad kolejnością występów, wokalistów i muzyków wykonujących koncert inaugurujący to wydarzenie oraz współorganizatorów: Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie z siedzibą w Baszni Dolnej, lubaczowskiej filii Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej, Urzędu Miejskiego w Lubaczowie, Starostwa Powiatowego, Urzędu Gminy Lubaczów oraz Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie – czytamy na stronie MBP w Lubaczowie.

Dodatkową atrakcją tegorocznej akcji Narodowego Czytania było również zainaugurowanie „Questu o Niepodległej” – Niepodległość na Ziemi Lubaczowskiej, realizowanego w ramach projektu „Kresowa Niepodległa” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Organizatorami projektu są Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Lubaczowie z/s w Baszni Dolnej.

Narodowe Czytanie odbyło się także w innych miejscowościach powiatu lubaczowskiego – w Cieszanowie połączone zostało z występami lokalnych artystów.

elubaczow.com, MBP w Lubaczowie


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here