Lubaczów: Przy „Dwójce” powstaje Zielona Zona

6

Przy Szkole Podstawowej nr 2 w Lubaczowie dobiegają końca prace związane z budową Zielonej Zony. Projekt uzyskał 155 głosów w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017, otrzymał dofinansowanie i został zakwalifikowany do realizacji.

Fot. elubaczow.com

Zielona Zona to strefa wypoczynku, która powstaje przy „Dwójce”. Projekt zakłada przekształcenie części placu przed szkołą, która oddzielona będzie od pozostałej – parkingu, za pomocą płotków ażurowych i paneli osłonowych. W jednej części pokryta będzie kwadratami wykładziny, z której można ułożyć gry chodnikowe. Drugą stanowić będzie trawnik, gdzie umieszczone będą ławki i hamaki. W nasłonecznionym miejscu urządzona zostanie rabata służąca celom edukacyjnym – odbywać się tam będą lekcje z przyrody i ekologii.

Z Zielonej Zony korzystać będą uczniowie, rodzice czekający na swoje dzieci uczęszczające na zajęcia pozalekcyjne, sportowcy korzystający z pobliskiego Orlika, a także lubaczowianie.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

6 komentarze

  1. Już nie ma na co wydawać pieniędzy. Macie blisko strefę seniorów na Słowackiego i rzadko można tam kogoś zobaczyć.Starsi panowie wolą posiedzieć pod trzepakiem.Chyba by się znalazło parę potrzebniejszych wydatków w tym mieście.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here