„Rudy” może powstać dzięki tobie

0

Lubaczowianka – Izabela Baran zagra w krótkometrażowym filmie „Rudy”. Jednak, by produkcja ruszyła ze wszystkimi planowanymi udogodnieniami potrzebne jest wasze wsparcie. Możecie być fundatorami filmu.

Fot. Katarzyna Jurkiewicz

„Rudy” to projekt, który znalazł się na platformie OdpalProjekt.pl pośredniczącej pomiędzy kreatywnymi pomysłodawcami, a społecznością wspierających. Prościej – to rodzaj pozyskiwania kapitału, w którym wiele osób dowolnymi wpłatami wspiera pomysłodawcę, by mógł zrealizować swój projekt. „Rudy” znajduje się w profilu „Bierzesz ile zbierzesz”. Oznacza to, że niezależnie od wysokości zebranej kwoty pomysłodawcy mogą wykorzystać wpłacone środki na realizację swojego pomysłu. Jeśli jednak stwierdzą, że ilość pieniędzy jest za mała, zostaną one zwrócone wpłacającym.

Karina Węgiełek – scenarzystka i reżyserka filmu „Rudy”, który będzie jej debiutem reżyserskim zorganizowała już cały etap preprodukcji. Teraz potrzebuje wsparcia finansowego, by film mógł powstać profesjonalnie.

– Jeśli nie zbierzemy całej kwoty, to film i tak postaramy się zrealizować najlepiej jak potrafimy. Niestety będziemy musieli zrezygnować wtedy z wielu bardzo istotnych (czy też po prostu lepszych) dla nas i filmu rozwiązań. Chcemy tego jednak uniknąć. – tłumaczy Karina Węgiełek.

Pomysłodawcy potrzebują pieniędzy na główną lokację, sprzęt filmowy dla operatora i do nagrywania dźwięku, postprodukcję oraz symboliczne wynagrodzenie. W sumie zebrać muszą 30 tys. zł. W zamian za wsparcie finansowe oferują związane z projektem bonusy. Jakie? Zaglądnijcie na odpalprojekt.pl/p/rudyshortfilm.

„Rudy” to dramat psychologiczny, którego akcja toczy się w czasach współczesnych w Markach, podwarszawskim miasteczku. Film opowiada historię dwóch młodych nieznajomych sobie osób – młodej kobiety i mechanika samochodowego. Łączy ich poczucie winy za śmieć Marcina, który ginie w wypadku samochodowym. Do czego doprowadzi znajomość głównych bohaterów? Czy na poczuciu winy można zbudować coś więcej?

W głównych rolach zobaczymy lubaczowiankę Izabelę Baran, Bartosza Bednarskiego oraz Mirosława Zbrojewicza, odtwórcę postaci w ponad 100 filmach (m.in. E=mc2, Chłopaki nie płaczą, Psy 2, Sztos 2).

AH, elubaczow.com

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here