Powiat lubaczowski: 5 kierowców zatrzymanych „po spożyciu”

0

Lubaczowscy policjanci zatrzymali w minionym tygodniu pięciu kierowców, którzy zdecydowali się na kierowanie pojazdami mimo tego, że wcześniej pili alkohol. Rekordzista kierował samochodem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Pomimo wielu policyjnych apeli i ostrzeżeń oraz prowadzonych działań profilaktycznych niektórzy kierowcy nadal decydują się wsiąść za kierownicę mimo wypitego wcześniej alkoholu, nie zdając sobie jakby sprawy z możliwych konsekwencji i zagrożeń. Tylko w minionym tygodniu funkcjonariusze zatrzymali pięciu kierowców „po spożyciu”.

We wtorek policjanci ruchu drogowego w Starym Dzikowie zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla. Zachowanie 27-letniego mężczyzny, wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że mieszkaniec gminy Stary Dzików miał poniżej 0,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Również za kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu będzie odpowiadał 40-letni mieszkaniec gminy Lubaczów. W środę w Krowicy Samej kierował samochodem marki Peugeot. Badanie stanu trzeźwości 40-latka również wykazało, że miał on poniżej 0,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Tego samego dnia policjanci z ruchu drogowego lubaczowskiej komendy zatrzymali jeszcze dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy kierował samochodem peugeotem i został zatrzymany około godz. 18 na trasie Karolówka – Borowa Góra. Badanie stanu trzeźwości 56-letniego mieszkańca Lubaczowa wykazało, że miał on ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Drugi nietrzeźwy kierowca volkswagena wpadł na trasie Horyniec – Zdrój – Puchacze, około godz. 21. W tym przypadku urządzenie do badania stanu trzeźwości, wykazało w organizmie 40-letniego mieszkańca gminy Horyniec-Zdrój, ponad 2 promile alkoholu. W obydwu przypadkach policjanci zatrzymali kierowcom prawa jazdy.

Ponad promil alkoholu w organizmie miał kierowca opla, którego w czwartek zatrzymali policjanci w Oleszycach. 74-letni mieszkaniec Oleszyc nie posiadał prawa jazdy ponieważ wcześniej zostało mu zatrzymane. Teraz będzie odpowiadał przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień.

Wszyscy zatrzymani kierowcy odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwa i wykroczenia.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here