Ponad 800 uczniów z Lubaczowa dostało 300 zł na wyprawkę szkolną

0

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubaczowie wypłaca środki z programu „Dobry start”, popularnie zwanego 300+. Szacuje się, że w mieście wyprawkę otrzyma 1 500 uczniów. Do 30 sierpnia br. lubaczowski MOPS wypłacił już prawie 250 tys. zł.

Świadczenie „Dobry start” jest wypłacane jednorazowo. Ma ono pomóc rodzicom w zakupach podręczników i przedmiotów szkolnych. Świadczenie przysługujące na dziecko, które podejmie naukę w szkole w roku szkolnym 2018/2019.

– Od lipca złożonych zostało 840 wniosków, w tym 433 drogą elektroniczną. Pozytywnie rozpatrzono 669 wniosków i wypłacono 811 świadczeń. Spośród złożonych wniosków 171 oczekuje na rozpatrzenie, liczba ta ciągle się zmienia, bo codziennie napływają nowe wnioski. Szacujemy, że ok 1500 dzieci z terenu miasta Lubaczowa skorzysta z tego programu. Na dzień dzisiejszy złożono wnioski na 1190 dzieci. – wylicza Renata Meder z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubaczowie.

Wnioski na świadczenie „Dobry start” można składać do 30 listopada. Złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane. Wypełnienie wniosku nie należy do najłatwiejszych. Szczególnie trzeba zawracać uwagę na prawidłowe podanie adresu poczty elektronicznej, gdyż na ten adres zostanie wysłana informacja o przyznaniu świadczenia.

– Wśród dotychczas złożonych elektronicznie wniosków, zauważa się częsty błąd przy wypełnianiu rubryki dotyczącej wyboru szkoły, w związku z tym informujemy, że w przypadku dzieci, które skończyły gimnazjum i kontynuują naukę np. w liceum, technikum lub zasadniczej szkole zawodowej itp. należy wybrać opcję: „dotychczasowa szkoła ponadgimnazjalna”. – tłumaczy Renata Meder.

Druki wniosków można pobrać w siedzibie Sekcji Świadczeń Rodzinnych (ul. Rynek 2/3 w Lubaczowie). Dostępne są też na stronie: www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/wzory-wnioskow-o-swiadczenia-dla-rodzin.

AH, elubaczow.com 

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here