Nowy obiekt w Radrużu będzie służył turystom

5

Dobiegają końca prace przy remoncie dawnego sklepu wiejskiego położonego w sąsiedztwie Zespołu Cerkiewnego w Radrużu. Nowy obiekt ma pomóc w obsłudze rozwijającego się ruchu turystycznego.

Fot. Muzeum Kresów w Lubaczowie

Remont finansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego, osi priorytetowej IV Ochrona Środowiska Naturalnego i Dziedzictwa Kulturowego. Dofinansowanie projektu z Unii Europejskiej wyniosło: 1 613 773, 68 PLN. Głównym wykonawcą jest firma usługowo-remontowa Stanisława Kłosa z Horyńca Zdroju.

– Dotychczas szary i niepozornie wyglądający budynek powrócił swej pierwotnej formy, wzbogaconej dodatkowo o niezbędne elementy służące nowej funkcji. W trakcie prac udało się odsłonić oryginalny kamienny wątek ścian, który doskonale zaczął korespondować z architekturą kamiennych murów wokół zabytkowej cerkwi. Nie zabrakło też drewnianych elementów – szerokiego tarasu i ganku, którym nadano cechy nawiązujące do lokalnej architektury z początków XX wieku. Zarówno zewnątrz, jak i wewnątrz budynek dostosowano do potrzeb przyszłych turystów, którzy będą mogli otrzymać dawkę wrażeń muzealnych na nowych salach ekspozycjach, ale też możliwość odpoczynku i delektowania się pięknem radrużańskiego Zespołu Sakralnego – czytamy na stronie Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Zakończenie prac remontowych planowane jest na koniec września, a oficjalne otwarcie budynku będzie miało miejsce na początku października br.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

5 komentarze

  1. Ruch turystyczny?! Jaja sobie robicie? Gdzie? Region niewypromowany a chce jeszcze przyciągnąć turystów do tego własciwie nijakiego budynku, w który nie widać gdzie utopiono 1,6mln. I co tam ma być zoferowane? Ekspozycje czego i za ile? Już wystarczy, że wstęp do cerkwi to 8zł-skutecznie odstraszający turystów. (Przykładowo skansen na terenie podkarpacia w Sanoku 16zł bilet za obejrzenie 3 wyposażonych cerkwi, wystawy ikon i oczywiście kilkudziesięciu chałup na blisko 40hektarach terenu!)

  2. a jak tam z ta proswita,czy ten chytry pomysl nie wypalil;bedzie czy nie bedzie,kiedy to antypolskie muzeum w Lubaczowie rozpisze konkurs na ukrainskiego bibliotekarza ktory bedzie oprowadzal po obiekcie i objasnial zwiedzajacym na przykladach sposoby mordowania okolicznych Lachow przez bohaterskie upa……..

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here