Rolnicy podziękują za plony

0

Rolnicy będą dziękować za tegoroczne plony. W niedzielę (2 września) odbędą się dożynki w Tymcach, Nowym Bruśnie, Oleszycach, a za tydzień (9 września) – w Starym Dzikowie.

Dożynki to najpiękniejszy i najważniejszy dzień dla rolników. Wtedy zbierają się oni, by podziękować za zebrane plony. Świętu towarzyszą huczne zabawy i liczne konkursy. W tym roku zakończenie prac polowych świętowali już rolnicy z powiatu lubaczowskiego.

W najbliższą niedzielę ten czas celebrować będą rolnicy z Gminy Lubaczów. W Tymcach o godz. 13:30 zbiorą się przy Świetlicy Wiejskiej, skąd udadzą się do kościoła filialnego, gdzie uczestniczyć będą we mszy św. dziękczynnej. Po modlitwie, uroczyście przejdą na plac dożynkowy. Tam o godz. 15:45 nastąpi uroczyste otwarcie dożynek. Na scenie odbędą się prezentacje wokalne, wystąpi Zespół Śpiewaczy „Niespodzianka”, Kapela Podwórkowa „Od Nowa” z Łukawca, Zespół Pieśnie i Tańca „Kresy”, kapela podwórkowa „Nad Brusienką” z Cieszanowa. Zabawę rozkręcać będzie również zespół „Akces”. Podczas dożynek rozstrzygnięte zostaną konkursy na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy” oraz „Najlepszy Chleb”. Nie zabraknie kiermaszu kulinarnego i rękodzielniczego. Organizatorzy przygotowali również wiele atrakcji dla najmłodszych.

Z kolei w Nowym Bruśnie świętowanie rozpocznie o godz. 14:30 uroczysta dziękczynna Msza Święta. Po modlitwie rolnicy udadzą się na plac dożynkowy przy Świetlicy Wiejskiej, gdzie odbędzie się część oficjalna. Piknik dożynkowy ruszy około godz. 16:45.

W niedzielę świętować będą także rolnicy z Oleszyc. O godz. 15:00 podczas mszy świętej w kościele pw. NNMP dziękować będą za tegoroczne plony. Później o godz. 16:00 na Stadionie Sportowym ruszy zabawa. Na scenie wystąpią „Niezapominajki”, „Cztery Pory Roku”, „Lisznianie”, „StoneRoses”, Kapela Ludowa „Nad Brusienką” z Cieszanowa. O godz. 20:30 pojawi się gwiazda disco polo – Gesek. Impreza zakończy się wspólną zabawą taneczną.

Za tydzień Święto Plonów odbędzie się w Starym Dzikowie. O godz. 14:00 odprawiona zostanie msza święta w intencji rolników oraz za zebrane plony. Na placu GOK odbędzie się część artystyczna. Zaprezentują się młodzieżowa orkiestra dęta i grupa mażoretek „FINEZJA” z Tryńczy, zespół artystyczny ze Słowacji, zespół KGW z gminy Stary Dzików i grupa RADSOŁ. O godz. 18:00 z koncertem disco polo wystąpi „SHANTEL”, a zabawa zakończy się przy zespole „CANTINA”.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here