Art Festiwal zachwycał w Horyńcu-Zdroju

0

W niedzielę (26.08) zakończył się Art Festiwal. W Horyńcu-Zdroju gościły znamienite osobistości ze świata kultury. To była wakacyjna propozycja na naprawdę wysokim poziomie.

Ostatnie dni festiwalu przeznaczone były na promocję książki Edwarda Żebrowskiego, Michała Komara i Herberta Distela „Opowieści filmowe”. W Teatrze Ponińskich wyświetlono także film „Szpital Przemienienia, a w Amfiteatrze w Parku Zdrojowym wystąpiła Magdalena Smalara z koncertem „Kobieta do zjedzenia”. Festiwal zakończył się w niedzielny wieczór w Teatrze Ponińskich spektaklem „Herbert” w wykonaniu Ewy Dałkowskiej.

Wystąpiła również grupa teatralna „Bez nazwy” działająca pod przewodnictwem Beaty Ługowskiej. Aktorzy wystawili spektakl pod tytułem „Słynny najazd niedźwiedzi na Horyniec-Zdrój”. Sztuka została wyreżyserowana przez Natalię Bloch oraz Piotra Czekalskiego. Inspiracją była niezwykła bajka dla dzieci i dorosłych „Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię” Dino Buzzatiego.

Art Festiwal był wakacyjną propozycją Fundacji Czuły Barbarzyńca i Gminy Horyniec-Zdrój. Od lipca uczestniczyć mogliśmy w licznych ekranizacjach, koncertach, spektaklach, wernisażach. Organizowane wydarzenia zachwycały niejednego widza. Przypadły do gustu zarówno mieszkańcom regionu, jak i kuracjuszom przebywającym w Horyńcu-Zdroju. W ramach Artystycznego Zdroju mogliśmy się spotkać z osobami znanymi z dużego ekranu – m.in. Agatą Młynarską, Arturem Barcisiem, Agatą Dębicką, Markiem Koterskim, Pawłem Królikowskim, Szymonem Majewskim, Katarzyną Nosowską i Adamem Zagajewskim.

Liczymy, że w przyszłym roku uda się zorganizować kolejną odsłonę horynieckiego festiwalu.

Zachęcamy także do obejrzenia naszych fotorelacji z tegorocznego Art Festiwalu.

AH, elubaczow.com

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here