BiOSG: Imigranci z Afryki zatrzymani na granicy

0

Patrol Straży Granicznej z placówki w Lubaczowie zatrzymał troje obywateli Konga, którzy pod przykryciem nocy pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski. Imigranci zostali przekazani ukraińskim służbom granicznym w ramach readmisji.

Fot. BiOSG

Troje obywateli Konga w wieku 22-27 lat (2 kobiety i mężczyzna) zatrzymali w nocy z piątku na sobotę (tj. 25 sierpnia) funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Lubaczowie. Strażnicy graniczni pełniący służbę z wykorzystaniem pojazdu obserwacyjnego (wyposażonego w kamerę do wizji nocnej), zauważyli po ukraińskiej stronie trzy osoby, które zbliżyły się do granicy, a następnie ją przekroczyły. Po polskiej stronie czekał już patrol Straży Granicznej, który ujął sprawców.

Z całej trójki jedynie mężczyzna posiadał dokument tożsamości, był to dokument pobytowy wydany przez władze Ukrainy. Według zeznań, kongijskie dokumenty zostały skradzione cudzoziemcom w trakcie pobytu na Ukrainie. Najprawdopodobniej organizatorem przerzutu był obywatel Maroka, który podwiózł imigrantów do granicy – informuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej.

Afrykańczykom przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstwa do czego się przyznali i dobrowolnie poddali się karze pozbawienia wolności na okres 4 miesięcy w zawieszeniu na 2 lata.

Obywatele Kongo zostali przekazani ukraińskim służbom granicznym w ramach readmisji.

elubaczow.com, BiOSG


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here