W niedzielę dożynki powiatowe

0

W niedzielę (26.08) w Cieszanowie odbędzie się Powiatowe Święto Plonów. Podczas zabawy wybrane zostaną najpiękniejszy wieniec dożynkowy i najsmaczniejsza potrawa.

fot.. Arch. elubaczow.com

Powiatowe Święto Plonów co roku odbywa się w innej miejscowości. Tym razem rolnicy za plony dziękować będą w Cieszanowie. W ostatnią niedzielę sierpnia podczas dożynek wybrany zostanie najpiękniejszy winiec. Jury nagrodzi tradycyjny i współczesny. Rozstrzygnięty zostanie również konkurs kulinarny. Tym razem oceniana będzie potrawa, której jednym ze składników będzie drób. Komisja będzie brała pod uwagę walory smakowe, wygląd dania, jego estetykę, aranżację, a także kompozycję stoiska oraz bogactwo i różnorodność prezentowanych na nim potraw. Dodatkowo odbędzie się przegląd sztuki ludowej, a na scenie wystąpią zespoły artystyczne. Zabawę taneczną poprowadzi grupa Szwagry, a w przerwie uczestnicy zobaczą pokaz sztucznych ogni.

Organizatorami Powiatowego Święta Plonów są Starosta lubaczowski, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie, Burmistrz MiG Cieszanów oraz Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here