Podkarpackie: Podpisano umowę na koncepcję nowej drogi i mostu w Jarosławiu

0

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego podpisana została umowa na opracowanie zarówno projektu koncepcyjnego jak i na uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla pierwszej inwestycji Programu Mosty Plus. 

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum.

Chodzi o zadanie pn.: „Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 865 Jarosław – Oleszyce – Cieszanów – Bełżec wraz z budową mostu na rzece San oraz budową i przebudową niezbędnej infrastruktury technicznej, budowli i urządzeń budowlanych w m. Jarosław”. Zakresem objęta będzie w szczególności budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 865 od drogi krajowej nr 94 (obwodnica Jarosławia) w kierunku m. Makowisko z ominięciem Koniaczowa oraz budowa skrzyżowań/węzłów wraz z rozwiązaniami zapewniającymi prawidłowe warunki ruchu pieszych i rowerzystów (w tym dojścia do przystanków komunikacji zbiorowej i autobusowej) oraz budowa mostu na Sanie wraz z wszelką niezbędną infrastrukturą.

Koncepcję przygotuje konsorcjum film: Drogowa  Inżynieria  sp. z o.o. sp.k. (lider) i Biuro Opracowywania Programów i   Projektów Inżynierii Komunikacyjnej „LISPUS” Marcin Dobek (partner). Koncepcja ma być gotowa do połowy marca 2019 r, a wartość podpisanej umowy to prawie 326 tys. zł.

elubaczow.com, Tomasz Leyko 

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here