Ekobomba pod Narolem?

0

W opuszczonym tartaku we wsi Łukawica pod Narolem w beczkach i pojemnikach ktoś magazynuje niebezpieczne odpady – taką informację wraz ze zdjęciami przesłał do serwisu nowiny24.pl chcący zachować anonimowość internauta. O sprawie zostały powiadomione także właściwe służby.

Lecytyna sojowa, kwas nadchlorowy, parafina chlorowana, odczynniki do utylizacji – to można znaleźć w starym tartaku położonym we wsi pod Narolem. Zdjęcia zrobione amatorskim sprzętem przesłał nam internauta, który chce zachować anonimowość. Zostały wykonane pod Narolem, w miejscu, gdzie zarejestrowana tu firma prowadzi tartak – pisze serwis nowiny24.pl.

Właścicielami obiektu mają być przedsiębiorcy ze Śląska, ale aktywnej działalności tu nie prowadzą. Ktoś zauważył jednak, że wewnątrz budynku składowane są substancje chemiczne. Jak się okazuje, firma nie ma zgody na składowanie tego typu odpadów, dlatego burmistrz Narola Stanisław Woś powiadomił już Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Inspektorzy czekają na właściwe ustalenia i wtedy mają podjąć decyzje o ewentualnej kontroli.

Więcej informacji i zdjęcia znajdziecie w serwisie nowiny24.pl.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here