Amerykanin odkrywał smaki naszej kuchni

2

Na kanale YouTube Kult America pojawił się filmik pt. „Test Smaku Polskiej Kuchni #2”, w którym Ryan odkrywa podkarpacką kuchnię. Amerykanin zafascynowany kulturą europejską odwiedził także nasz region.

Kadr z filmu.

Kult America ma pokazać kulturę Europy z perspektywy Amerykanina oraz socjalne, kulturalne i społeczne aspekty różnych krajów Europy Wschodniej. Kanał subskrybuje blisko 115 000 osób. W najnowszym odcinku Ryan wybiera się w kulinarną podróż po tradycyjnej, podkarpackiej kuchni.

Przebywając na Podkarpaciu był w restauracjach tradycyjnych, z wyższej półki, nowoczesnych, królewskich i regionalnych. Odwiedził Pstrągowo, Kolbuszową, Dubiecko, Przemyśl i Rzeszów. Rowerem jeździł trasą Green Velo. A czym poczęstował go nasz region? W Baszni Dolnej w Kresowej Osadzie zjadł, jak sam powiedział pierogi zrobione z ziemniaków czyli szwaby, golonkę marynowaną w miodzie, zupę z pokrzywy z gotowanym jajkiem i domowymi kluskami. Po tej kulinarnej uczcie udał się do Gorajca, gdzie spotkał się z Zespołem Ludowym „Niezapominajki”. Panie poczęstowały swojego gościa najlepszymi pierogami jakie jadł.

Nasz region zobaczycie od 10 minuty (napisy możecie włączyć w dole filmu) .

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here