Pątnicy z powiatu lubaczowskiego już są w trasie [VIDEO]

3

W czwartek (02.08) wyruszyła 36. Piesza Pielgrzymka Zamojsko-Lubaczowska na Jasną Górę. Pątnicy z powiatu lubaczowskiego dotrą do Częstochowy 14 sierpnia, by oddać cześć Matce Zbawiciela.

fot. Archiwum

Zanim pątnicy spotkali się na szlaku, wzięli udział we mszy świętej. Pielgrzymi wyszli nie tylko z Lubaczowa, ale także z Zamościa, Hrubieszowa i Tomaszowa Lubelskiego. Przed nimi kilkanaście dni wędrówki, spotkania z mieszkańcami mijanych miejscowości i godziny modlitw.

– Radość, wzruszenie, entuzjazm i nadzieja, ale też lęk i obawy – to uczucia, które nam towarzyszą. (…) W drogę ze sobą zabraliśmy tak wiele intencji. Chcemy iść przez miasta, miasteczka i wsie naszej Ojczyzny, dziękując za dar niepodległości. W tym roku towarzyszą nam słowa: „Prowadź nas Duchu Święty”. I niech nas prowadzi przez trudy drogi, upał, a czasami deszcz. My pójdziemy przed siebie, bo mamy cel. – relacjonują pątnicy.

Pielgrzymi wyruszyli we wspólną drogę głównie dla umocnienia wiary, wyznania jej przed ludźmi, pogłębienia więzi z Bogiem i poznania nowych osób.

Film i zdjęcia z trasy pielgrzymów, więcej na Facebookowym profilu Pielgrzymka Zamojsko-Lubaczowska na Jasną Górę.

AH, elubaczow.com


3 komentarze

  1. wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/po-tym-zabojstwie-przestalem-wierzyc-w-boga-czy-to-ksieza-zabili-roberta-wojtowicza/z882hme

    Od pół roku mówią, że prowadzone jest wznowione śledztwo. Mniej więcej ze skutkiem takim, że zalinkowany artykuł przestał być widoczny w wyszukiwarce google i tyle. Zanosi się, że jak od 23 lat sprawa będzie tak czy inaczej wykolejona i zamieciona.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here