Powiat lubaczowski: Będą szukać gazu i złóż ropy naftowej

0

Geofizyka Toruń na zlecenie PGNiG we wrześniu rozpocznie badania, których celem jest poszukiwanie i rozpoznawanie złóż ropy naftowej i gazu ziemnego. Oznacza to, że w powiecie lubaczowskim pojawią się specjalistyczne maszyny, które określą sejsmiczność regionu. Prace mają potrwać do lutego 2019 roku.

fot. Kadr z filmu autorstwa Geofizyka Toruń.

Badania polegać będą na wysyłaniu w głąb ziemi fal, które odbijać się będą od kolejnych warstw geologicznych i powracać na powierzchnię. Pomiar czasu ich powrotu będzie rejestrowany przez specjalne czujniki zwane geofonami. Otrzymane dane zostaną zarejestrowane, poddane obróbce komputerowej i zinterpretowane. Drgania są bezpieczne dla ludzi, zwierząt i budynków. Wyniki pozwolą określić budowę geologiczną obszaru, w tym to, czy na danym terenie występują złoża naturalne.

Pracownicy Geofizyki Toruń będą odwiedzać właścicieli działek, montować urządzenia i wysyłać fale za pomocą zestawu specjalistycznych maszyn samobieżnych. Pojawi się ciężki sprzęt. – Na każde wejście na teren prywatny są zawierane porozumienie pomiędzy wykonawcą badań a właścicielem. – zapewnia Urząd Miejski w Lubaczowie.

Więcej informacji udzielają Inspektorzy ds. powiadomień i odszkodowań Jacek Jeżewski i Arkadiusz Wesołowski (tel. 665-990-679).

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here