Lubaczów: Przy ul. Ofiar Katynia trwa budowa basenu

26

Trwają prace przy I etapie budowy basenu miejskiego w Lubaczowie. Inwestycja, która powstaje przy ul. Ofiar Katynia, jest finansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz budżet miejski.

Basen stawia firma Usługi Budowlane BUD-MONT Tadeusz Bednarczyk. Prace I etapu polegają na budowie stanu surowego zamkniętego obiektu. Jego koszt to 3 764 984,44 zł . Inwestycje sfinansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki z Programu rozwoju ponadlokalnej infrastruktury sportowej – pilotaż 2017 i miasto.

Pływalnia wyposażona zostanie w „ruchome dno” i przystosowana będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mechanizm ten pozwala na dostosowywanie basenu do różnego typu zajęć wymagających określonej głębokości wody.

Celem inwestycji jest stworzenie warunków do uprawiania sportów pływackich w cyklu całorocznym, prowadzenia zajęć nauki pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz zajęć rekreacyjnych i rehabilitacyjnych.

Tak ma wyglądać miejski basen wg. wizualizacji przygotowanej przez Biuro Projektowe Pro-Gress.

26 komentarze

 1. Czy to jest najpilniej potrzebna inwestycja w Lubaczowie, za co ją utrzymamy? Moim zdaniem lepiej zacząć od podstaw czyli drogi, chodniki, rewitalizacja kamieniczek w rynku itp. , a jak już wszystko zrobimy to wtedy budujmy basen.

  • Nie wiesz za co? Nie widzisz rozwoju Parku Przemysłowego „Invest in Lubaczow”?! Nie widzisz ilu inwestorów nadciąga od lat?!?! Toż to kasa, podatki, siła napędowa gospodarki lubaczowskiej metropolii! Na co komu chodniki skoro wszyscy jeżdżą kilkadziesiąt/set metrów samochodami? Po urzędnikach widać to najlepiej!

 2. Czy ja dobrze słyszałam, ze basen ma posiadać jedynie tory pływackie bez żadnego basenu rekreacyjnego? Po co budować coś, z czego nie skorzystają rodziny z dziećmi, które chcą pobawić się w wodzie a nie umieją pływać? Dla mnie bez sensu 🙁
  Może burmistrz pomyślałby również o jednym dużym parku zabaw z prawdziwego zdarzenia, jak w większych miastach, ponieważ wszystkie place zabaw wołają o pomstę do nieba 🙁

  • Jak to po co?? Rok wyborczy! Jak sie nic nie zrobilo przez trzy lata to trzeba pokazac sie jako ten dobry, wspanialy wlodarz w ostatnim roku kadencji! Trzeba jakos kupic glosy ludu a jak wiadomo – basen to temat bardzo chodliwy od wielu lat!

   Czy jest potrzebny w Lubaczowie? Jest. Czy Lubaczow stac na basen? Nie. Wyborcy stronia od ekonomii, nie zastanawiaja sie nad tym, bo po pierwsze sa leniwi, a po drugie tkwia w przekonaniu ze sami i tak nic nie zmienia, bo lubaczowski beton jest nie do ruszenia. Zachecam do zapoznania sie z Biuletynem Informacji Publicznej gdzie znajdziecie informacje na temat kolejnych kredytow jakie miasto zaciaga.

   Mnie zastanawia tylko jedno – czy wystarczy funduszy na wode do basenu (o pozostalych srodkach chemicznych nie wspominam)?

   Pozdrowienia z kraju kwitnacej wisni gdzie mamy aktualnie fale upalow jakich ten kraj chyba nigdy nie widzial.

   PS. Kiedy podysktujemy nad miejskim targowiskiem? Znajomy mowi mi ze stoi puste, zaniedbane. Czy to prawda?

   • Prawda, jedynie przy jakichś wyprzedażach garażowych jest używane, przy czym budowa tego targowiska od początku budziła wiele kontrowersji wśród zwykłych mieszkańców miasta.

    Dla mnie inną niepotrzebną na ten moment inwestycją jest rozbudowa Domu Kultury – niedawno oddano nowiuśką salę kinową (która i tak nie była do końca sprawna, ale kupę hajsu kosztowała), co chwila coś przy MDK było poprawiane, a teraz znowu cały budynek jest zamknięty i nie ma z niego żadnego pożytku. Moje pytanie: po co wcześniej inwestowano tyle w ten MDK, skoro teraz i tak wszystko idzie do przeróbki?

 3. Co do chodników i innych popierdolek. Co pan radny S. z osiedla Jagiellonów przez tyle kadencji zrobił dla jego mieszkańców? Nic! Chodniki stare, Krzywe, rozpadające się, pseudo parkingi zalewane woda, brud przy szkole, marny placyk zabaw na tak dużej powierzchni między blokami 5,4,3.
  Za co zostaje ciagle wybierany skoro totalnie nic nie robi dla tego osiedla?!

 4. Dodam jeszcze, ze mieszkańcy urządzają sobie parkingi przy oknach na trawie (blok bodajże 4 i 5), bo im tyłków nie chce się ruszyć, kiedy są wolne miejsca tylko nieco dalej od ich klatek. Może pan radny przeszedłby się kilka razy wieczorami i zobaczył jak sprawa wyglada? Może jakaś tabliczka na trawie „zakaz parkowania”? Niedługo przy wejściu do klatek zaczną parkować.

  • Widzę że samochodu brak to i problemu nie widzisz. Na Jagiellonów brakuje miejsc parkingowych i to jest największy problem. Ludzie parkują gdzie się da. Życzę powodzenia podczas parkowania wieczorem, nie mówiąc o okresach świątecznych bo wtedy to już całkiem nie ma gdzie się wcisnąć. Problem nie leży w mieszkańcach tylko w zarządzie osiedla. Spółdzielnia tkwi mentalnie w latach 90. Ogólnie brakuje z 50 miejsc parkingowych…

 5. Piszcie i hejtujcie się jeśli wam to ulgę przynosi 🙂 Radni i tak będa robić swoje jak i większość urzednikow TYLKO żeby ze stolka nie polecieć…. Wtopili ogromne nasze pieniądze na nie potrzebny targ który służy jako zajezdnia PKS bo zamknęli to co mogli wyremontować jak zrobił to Jarosław… Do Lubaczowskich szkol dojeżdża z pobliskich okolic dużo młodzieży leje deszczem nie mają się gdzie schować nie zazdroszczee 🙂 apropo starszych ludzi i upalnych dni na pięknym betonie zrobiony za grube pieniążki tam nie ma gdzie się schować przed słońcem jeden plus Fontana na upały dla dzieci i do zabawy ale starsi ludzie nie wskoczal i nie bd się pluskać żeby się schłodzić… Czy ktoś wgl o tym pomyślał taniej było ułożyć kostkę brukowa wymienić ławki zasadzic krzewy i przyciąć stare piękne drzewa nadmieniam przyciąć a nie wyciąć…. Chyba że komuś to wszystko było na rękę żeby zrobić projekty wykonawcze swojej lub znajomego pseudo firmy i nachapac się zieloniutkiej sałaty 🙂 a tak na marginesie basen fajny pomysł nie trzeba jeździć do horynca lub Jarosławia tylko czy będzie on solidnie wykonany a nie na odpierd……. Szkoły powinny zorganizować jakieś zajęcia dla dzieci na obiekcie hmmm ale czy to pomoże na utrzymanie tego wszystkiego myślę że jak by nie wtopili grubych pieniążków na targ i beton na rynku mogło by to funkcjonować przez ładnych kilkadziesiąt lat a taaak na marginesie i tak urzędnicy zrobią co zechcą i ile zechcą a my szary lud bd siedzieć cicho. PS do kogo należały działki za auto testem? =) piękny asfalt lampy i inne media ciekawie jak szybko koszt tych działek wzrost że niby inwestycje 🙂 pieniążki momentalnie się znalazły a studzienki kanalizacyjne koło sądu jak były rozje… Tak dalej są i trzeba zygzakiem jechać żeby sobie zawieszenie nie uszkodzić.. AAA i jeśli czyta to może osoba co odbierała drogę lub wykonująca ja w kierunku lisich jam człowieku studzienki robi się albo na środku jezdni albo w chodniku chyba że gramy w statki kołem i mówisz trafiony zatopiony uderzając co chwilę opona o studzienki kanalizacyjne… Nie chcę nikogo tutaj obrażać każdy ma swoje zdanie może Dyplomacji Urzędu Lubaczowski ego przeczytają i się czegoś nauczą na przyszłość od głosu ludu Lubaczowskiego oni mają służyć nam a nie my im 🙂

 6. Najbardziej głupi pomysł to budowa basenu w hali przecież 20 km od Lubaczowa stoi Horyniec z takim basenem.Zdecydowanie lepsza inwestycją byłby basen oskryty.Jestem w Szwajcarii obecnie i tu prawie w każdej popisów są świetne kompleksy otwartych basenów. Dla dorosłych, średni basen dla uczących się pływać, brodziki dla najmłodszych z fontannami, zjeżdzalniami.Mnostwo tu matek z dziećmi które pół dnia spędzają w fajny sposób czas z dziećmi a nie w betoniarni w której nie ma dostępu do słońca z zapachem chloru.Letni czas to idealny moment na spędzanie go na dworze dla wszystkich.Poza tym koszt kompleksu otwartego jest duzo tańszy a w okolicy nie ma takiego żadnego.Klapa dla ludzi którzy nieporadnie prosperują pieniędzmi dla użyyku publicznego..

  • Zastanowiłaś się ile jest u nas dni słonecznych i naprawdę gorących? Ok. 60. A przez ponad 300 dni te Twoje rewelacje stałyby niewykorzystane i konieczne do utrzymania. Niezła by to była inwestycja! A dojechać do Horyńca lub mieć basen dla dzieci u siebie to chyba jest subtelna różnica. Porównywanie do bogatej Szwajcarii daruj sobie.

 7. Najbardziej głupi pomysł to budowa basenu w hali przecież 20 km od Lubaczowa stoi Horyniec z takim basenem.Zdecydowanie lepszą inwestycją byłby basen odkryty.Jestem w Szwajcarii obecnie i tu prawie w każdej pipidówie są świetne kompleksy otwartych basenów. Dla dorosłych, średni basen dla uczących się pływać, brodziki dla najmłodszych z fontannami, zjeżdzalniami.Mnostwo tu matek z dziećmi które pół dnia spędzają w fajny sposób czas z dziećmi a nie w betoniarni w której nie ma dostępu do słońca z zapachem chloru.Letni czas to idealny moment na spędzanie go na dworze dla wszystkich.Poza tym koszt kompleksu otwartego jest duzo tańszy a w okolicy nie ma takiego żadnego.Klapa dla ludzi którzy nieporadnie prosperują pieniędzmi dla użytku publicznego..

 8. Basen – jestem na TAK – wstyd, że do tej pory nic nie było oprócz kąpieli „przy Młynie”
  Czy miasto stać na utrzymanie ? To inna sprawa. Chętnie będę korzystał z basenu miejskiego.
  Z całym szacunkiem do @KarMa – Polska to nie Szwajcaria – porównaj średnie dochody mieszkańców Polski do Szwajcarów.

 9. Do Bolek: budowa basenu krytego w Lubaczowie ma taki sam sens jak budowa lotniska za 100 mln w Radomiu oraz targowiska w Lubaczowie.To są właśnie projekty na miano Lubaczowskich władz.Po drugie nie masz pojęcia albo świadomie wprowadzasz ludzi w błąd co do koszty budowy oraz utrzymania obiektów zamkniętych i otwartych.W przypadku basenów zamkniętych koszt ich utrzymania jest kilkukrotnie wyższy od basenów otwartych.Dlatego Szwajcarzy ( którzy potrafią oszczędzać) właśnie takie budują.Po drugie w tak nisko zaludnionym terenie jak powiat lubaczowski budowa kolejnego obiektu zamkniętego jest absolutnie bezsensu, majac jedynie 18 km do najbliższego obiektu.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here