To będzie dzień z poezją i twórczością Zbigniewa Herberta

0

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubaczowie z/s w Baszni Dolnej zaprasza na dzień z poezją Zbigniewa Herberta. Z sylwetką i twórczością poety będzie można zapoznać się w piątek (27.07) w ramach projektu „Zainspiruj się Kresami”, który został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje.

Fot. Tomasz Mielnik, arch.

Z dorobkiem Zbigniewa Herberta spotkamy już o godz. 9.00 na Rynku Miejskim w Lubaczowie, gdzie Małgorzata Machowska – aktorka Teatru im. W. Siemaszkowej z Rzeszowa oraz Teatr Małych Form Grażyny Bielec wprowadzi uczestników „Poranka z Herbertem” – Bądź wierny Idź” w świat twórczości poety, recytując i czytając jego wybrane utwory. Uczestnicy „Poranka” będą mogli wziąć aktywny udział w wydarzeniu czytając wiersze poety z przygotowanych specjalnie na tą okazję tomików.

Ukoronowaniem dnia będzie wieczór poetycki pt. „Mój Herbert” w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Krzysztofa Komedy w Lubaczowie, który rozpocznie się o godz. 17.00. Gośćmi specjalnymi będą Jan Peszek oraz Tomasz Brzozowski. Wybitny aktor teatralny i telewizyjny przeczyta wybrane utwory Z. Herberta, a punktem kulminacyjnym wieczoru będzie koncert Zespołu „Pospolite Ruszenie” z Lublina pt. „Herbert. Z szuflady”. Zespół wykonuje muzykę inspirowaną poezją Herberta.

Przedsięwzięcie jest organizowane w ramach projektu „Zainspiruj się Kresami”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura -Interwencje.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here