Nielegalni imigranci zatrzymani niedaleko granicy z Ukrainą

0

Dwóch nielegalnych imigrantów z Pakistanu zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej z Horyńca Zdroju. Mężczyźni pieszo przekroczyli granicę Ukrainy z Polską. Celem ich podróży była zachodnia Europa.

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Straż Graniczna

W minioną sobotę (21 lipca), funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki SG w Horyńcu – Zdroju zatrzymali dwóch nielegalnych imigrantów. Obaj mężczyźni, obywatele Pakistanu (30 i 34 lat) przyznali się, że pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski. Celem ich eskapady miała być zachodnia Europa; Francja lub Hiszpania.

Jak wyjaśnili funkcjonariuszom SG, zaplanowali pieszo przedostać się przez granicę, ponieważ w swoim kraju nie uzyskali dokumentów, aby legalnie wjechać na teren państw UE. W plecakach, na dalszą podróż, posiadali rzeczy osobiste, telefony komórkowe i gotówkę (900 USD i 3600 hrywien).

W tym miesiącu to już trzeci przypadek zatrzymania na tzw. zielonej granicy nielegalnych imigrantów. 9 lipca w Bieszczadach zatrzymano troje ob. Wietnamu, a tydzień później, pod Przemyślem troje Afrykańczyków z Erytrei. Od stycznia, na tzw.  „zielonej” podkarpackiej granicy państwowej ujawniono ponad 100 nielegalnych imigrantów – czytamy na stronie BiOSG.

elubaczow.com, BiOSG


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here