Holendrzy zapłacili tysiąc złotych za fotkę na granicy, bo „pokusa była silniejsza”

1

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie ukarali mandatami karnymi holenderskie małżeństwo, które nielegalnie przekroczyło granicę, aby zrobić sobie zdjęcia na Ukrainie. Fotografia „kosztowała” w sumie tysiąc złotych.

Fot. BiOSG

Małżeństwo Holendrów (oboje w wieku 47 lat), podróżowało szlakiem rowerowym Green Velo na Podkarpaciu. W gminie Lubaczów szlak ten wiedzie drogą asfaltową bezpośrednio wzdłuż granicy polsko-ukraińskiej. Na tym odcinku Holendrzy zostawili rowery po polskiej stronie, a sami udali się pieszo na Ukrainę. Jak potem wyjaśnili funkcjonariuszom Straży Granicznej, widzieli tablice ostrzegawcze i mieli świadomość przekroczenia granicy państwa, ale pokusa zrobienia zdjęć na Ukrainie była silniejsza.

Fotografie okazały się bardzo kosztowne, bowiem za popełnione wykroczenie otrzymali mandaty karne w kwocie po 500 zł każdy.

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej przypomina, że niezastosowanie się do zakazu przekraczania granicy państwowej w miejscach niedozwolonych, czy wejście na pas drogi granicznej jest naruszeniem prawa zagrożone karą grzywny do 500 zł (art. 49a § 1 i 2, art. 54 kodeksu wykroczeń), bądź karą pozbawienia wolności do lat 3 w przypadku przekroczenia granicy przy użyciu przemocy, groźby podstępu lub we współdziałaniu z innymi osobami (art. 264 §2 kk).

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here