„Polacy dla Polonii – edukacja latem” w gminie Lubaczów

0

Czterdziestoosobowa grupa dzieci i młodzieży polskiego pochodzenia, mieszkających na Ukrainie, Litwie, Białorusi i Gruzji będzie w te wakacje gościć w Gminie Lubaczów. Dzięki tej wizycie będą mogli poznać kraj swoich przodków, polską kulturę, historię i tradycję, a także obcować z językiem ojczystym.

Przedsięwzięcie to, którego głównym celem jest przybliżenie, podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej oraz pielęgnowanie polskości,
jest dla Gminy Lubaczów bardzo ważnym wydarzeniem.

– W ramach tego projektu zaplanowaliśmy szereg spotkań integracyjnych, wycieczek turystyczno-krajoznawczych (do Wieliczki, Krakowa, Łańcuta, Rzeszowa, Jarosławia, Horyńca-Zdroju, Nowin Horynieckich), pozwalających poznać piękno naszej Ojczyzny, w tym walorów przyrodniczych Ziemi Lubaczowskiej oraz Roztocza. Okazją do poznania polskiej kultury i tradycji, oraz wymiany doświadczeń będzie udział młodzieży polonijnej w Forum Polacy na Wschodzie, a także Festiwalu Dziedzictwa Kresów. Ważny edukacyjny element przedsięwzięcia to także przygotowane dla naszych gości warsztaty: teatralne, taneczne, rzeźbiarskie, malarskie, rękodzielnicze, rzemieślnicze i kulinarne – informuje w komunikacie prasowym Gmina Lubaczów.

Wizyta jest efektem wspólnego projektu Gminy Lubaczów i Stowarzyszenia Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą Poloniares. Zadanie pn.: „POLACY DLA POLONII – EDUKACJA LATEM” realizowane jest w ramach programu Kultura i Promocja Polski oraz Ochrona Polskiego Dziedzictwa Kulturowego i Historycznego i współfinansowane przez Senat Rzeczpospolitej Polskiej.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here