Ruszą na Jasną Górę z Duchem Świętym

0

„Prowadź nas Duchu Święty” – pod takim hasłem w sierpniu ruszy 36. Piesza Pielgrzymka Zamojsko-Lubaczowska na Jasną Górę. W parafii św. Stanisława BM w Lubaczowie przyjmowane są już zgłoszenia udziału.

Pielgrzymi wyjdą najpierw z Bełza na Ukrainie, a następnie z Zamościa, Lubaczowa, Tomaszowa Lubelskiego i Biłgoraja, aby 14 sierpnia dotrzeć na Jasną Górę. Po raz 36-ty pątnicy w różnym wieku (począwszy od dzieci, aż po osoby starsze) pójdą podzieleni na grupy, którym przewodzić będą kapłani. Wędrówka ma pogłębić ich więzi z Bogiem. W ten sposób chcą też oddać cześć Matce Zbawiciela. Pielgrzymka nie jest tylko przechadzką, stanowi pewnego rodzaju rekolekcje. Każdego dnia uczestnicy słuchają konferencji, których temat nawiązuje do aktualnego programu duszpasterskiego Kościoła. W tym roku będą odkrywać Ducha Świętego i Jego dary.

– Zastanówcie się w swoich rodzinach, czy nie byłby to dobry sposób wykorzystania letniego okresu wypoczynku, zwłaszcza w kontekście setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Udajmy się w pielgrzymce do tronu Jasnogórskiej Pani, do Narodowego Sanktuarium Polaków, aby doświadczyć Jej macierzyńskiej troski i miłości, aby zawierzyć Jej wszystkie swoje sprawy – radosne i trudne. Podziękujmy Jej za stałą opiekę nad nami i nad naszą Ojczyzną i módlmy się, aby Maryja wyprosiła nam silną wiarę i gorącą miłość na każdy dzień naszego życia. Zachętą niech będzie przykład św. Stanisława Kostki, który w niełatwych czasach nie bał się ruszyć w długą pieszą pielgrzymkę z Wiednia do Rzymu, wiedziony pragnieniem świętości. – zachęca do udziału Dyrektor Pieszej Pielgrzymki ks. Michał Moń.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here