Rusza konkurs „Aktywne sołectwo Gminy Lubaczów”

0

Sołectwa Gminy Lubaczów mogą otrzymać 10 tys. zł. na place zabaw, remont obiektów rekreacyjnych, budowę małej infrastruktury i organizację imprez. Wójt ogłosił nabór wniosków do konkursu „Aktywne sołectwo Gminy Lubaczów”. Wnioski składać można do 31 sierpnia.

Konkurs to swojego rodzaju budżet obywatelski, który w gminie Lubaczów organizowany jest od wielu lat. Projekty, które otrzymają dofinansowanie mają służyć mieszkańcom, zwiększyć atrakcyjność turystyczną regionu oraz pozwolić na zachowanie dziedzictwa kulturowego. Starający się o dofinansowanie muszą pamiętać, by zadanie nie miało charakteru komercyjnego, nie zostało rozpoczęte przed dniem podpisania umowy i przewidywało realizację co najmniej 3 działań integracyjnych. Koszty jego realizacji powinny zostać pokryte ze środków dofinansowania – 10 tys. zł, ale także z wkładu własnego, który plasować powinien się w przedziale 3 500 zł – 7 000 zł.

W puli środków konkursu „Aktywne sołectwo Gminy Lubaczów” znajduje się 30 tys. zł, co oznacza, że trzy sołectwa zrealizują swoje pomysły. Zwycięzców poznamy początkiem września.

Sołectwo, które chciałoby przystąpić do konkursu powinno od 20 lipca do 31 sierpnia złożyć wniosek papierowy w sekretariacie Urzędu Gminy Lubaczów (ul. Jasna 1, Lubaczów). Regulamin konkursu, formularze i deklaracje dostępne są na stronie internetowej gminy.

Więcej informacji udzielają: Agnieszka Kopciuch (pok. 4, tel. 16-632-16-84 w. 14, a.kopciuch@lubaczow.com.pl) i Mariusz Pieróg (pok. 10 tel. 16-632-16-84 w. 20, sekretarz@lubaczow.com.pl).

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here