Za nami XIX Jarmark Galicyjski – Smaki Roztocza [ZDJĘCIA, FILM]

0

W Narolu odbył się XIX Jarmark Galicyjski – Smaki Roztocza. To kiermasz rękodzielników, warsztaty ginących zawodów, tradycyjne produkty i konkursy kulinarne z udziałem mistrzów kuchni z całej Polski. Kto przyjechał mógł spróbować, jak smakuje Roztocze – pisze na swojej stronie TVP 3 Rzeszów.

Szlak Kulinarny Polskich Wschodniej, Polskie Smaki Kniei czy Galicyjskie Smaki Wczoraj i dziś – to tylko niektóre konkursy kulinarne, które rozegrano w ramach tegorocznego jarmarku. W tym rywalizowało 18 kucharzy, w sumie 9 drużyn. Wyniki zmagań kucharzy oceniało dziewięciu członków jury w tym jeden to uczestnik jarmarku, liczył się pomysł i wykonanie. Były także stoiska pań z koła gospodyń wiejskich, które rywalizowały w konkursie spod galicyjskiej strzechy, gdzie bazą były naturalne produkty wiejskie, a sposobem na zwycięstwo umiejętne wykorzystanie dawnych sprawdzonych receptur. Goście dopisali, smakowali i zachęcali do odwiedzenia tych stron nie tylko dla wspaniałej kuchni.

W XIX Galicyjskim Jarmarku najważniejsze były smaki Roztocza, ale można było też posłuchać występów miejscowych artystów i gwiazd, były rękodzieła i rozgrywki sportowe. Swoje atrakcje przygotowały okoliczne nadleśnictwa i miejscowe gospodarstwa agroturystyczne.

Wyniki konkursów kulinarnych oraz więcej zdjęć możecie znaleźć na profilu Narol – kulturalne stolica Roztocza.

Galeria zdjęć, fot. GOK w Narolu.

elubaczow.com, TVP Rzeszów

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here