Krzysztof Sowiński, Paweł Królikowski i „0_1_0” na Art Festiwalu [ZDJĘCIA]

0

Niezwykła atmosfera ogarnęła niemałe grono uczestników spotkania, które odbyło się w sobotni wieczór (14.07) w Horyńcu-Zdroju. W Cafe Sanacja gościł Krzysztof Sowiński i Paweł Królikowski. Dzień później odbył się specjalny pokaz filmu „O_1_0”.

Spotkanie odbyło się w ramach Horyniec-Zdrój Art Festiwalu. Poświęcone było promocji książki Krzysztofa Sowińskiego „Poste restante”, w której swoich czytelników przenosi w świat ubiegłego wieku, dekadę małego konformizmu, masowych protestów, strajków i desperackich emigracji na mityczny Zachód. W Horyńcu-Zdroju reżyserowi, scenarzyście i autorowi filmów fabularnych towarzyszył Paweł Królikowski – odtwórca głównej roli filmu „Pantarej”. Ekranizacja opowiada o narkomanach Pantarej i Zito, którzy będąc na głodzie włamują się do szpitala i kradną dużą ilość medykamentów. Sprawą zaczynają interesować się służby mundurowe.

Galeria zdjęć, fot. Anna Serkis.

Z kolei w niedzielny (15.07) wieczór odbył się specjalny pokaz filmu „0_1_0” (reż. Piotr Łazarkiewicz) z udziałem Magdaleny Łazarkiewicz i współscenarzysty Krzysztofa Bizia.

Szczegółowy program festiwalu, który potrwa do 25 sierpnia jest dostępny na stronie artystycznyzdroj.pl, a bieżące relacje i zapowiedzi możecie śledzić na profilu fb.com/artystycznyzdroj.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here