Święto Policji w Lubaczowie. Mundurowi odebrali awanse [NASZA FOTORELACJA]

1

W piątek (14.07) w Państwowej Szkole Muzycznej im. Krzysztofa Komedy w Lubaczowie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. Akty mianowania na wyższe stopnie policyjne z rąk I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Zbigniewa Sowy otrzymało 22 policjantów.

Tegoroczne obchody Święta Policji rozpoczęły się czwartkową uroczystą mszą świętą w intencji policjantów i pracowników policji, którą w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie odprawił Dziekan Dekanatu Lubaczowskiego ks. kan. Andrzej Stopyra.

W piątek (13.07) w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. K. Komedy w Lubaczowie odbyła się uroczysta zbiórka, w której uczestniczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Zbigniew Sowa.

Uroczystościom przewodniczył Komendant Powiatowy Policji w Lubaczowie nadkom. Grzegorz Błaszczyk, który przywitał zaproszonych gości. Następnie w swoim przemówieniu podziękował policjantom za trud, jaki wkładają w codzienną służbę. Nie zabrakło także słów uznania dla pracowników policji za ich pracę i poświęcenie. Komendant skierował również słowa podziękowania dla władz samorządowych oraz przedstawicieli służb mundurowych i instytucji lokalnych za codzienną współprace.

W uroczystej zbiórce poza policjantami i pracownikami cywilnymi, udział wzięli licznie zaproszeni goście, w tym między innymi przedstawiciele władz lokalnych, samorządowych, zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz instytucji współpracujących z Policją.

Życzenia i gratulacje dla awansowanych funkcjonariuszy złożyli obecni na uroczystości w imieniu pani poseł Anny Shmidth-Rodziewicz asystentka- Joanna Antonik, Starosta Lubaczowski- Józef Michalik, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie- Grażyna Zagrobelna oraz Józef Leszczyński- Przewodniczący Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych.

Główną częścią uroczystości było wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe. Z rąk I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Zbigniewa Sowy oraz Komendanta Powiatowego Policji w Lubaczowie nadkom. Grzegorza Błaszczyka awanse na wyższe stopnie otrzymało 22 funkcjonariuszy, w tym 15 aspirantów i 7 podoficerów. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Zbigniew Sowa w złożył życzenia i podziękował wszystkim policjantom za dobrą służbę.

Święto policji było także doskonałą okazją do wyróżnienia st.asp. Marka Żołądka zwycięzcę powiatowego etapu plebiscytu „Dzielnicowy bliżej nas”.

Na zakończenie uroczystości z uwagi na obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wszyscy zgromadzeni wysłuchali koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu wokalnego „Cztery Pory Roku”.

elubaczow.com, KPP Lubaczów

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here