Ciekawe wakacje w Muzeum Kresów

0

W lipcu poruszają temat niepodległości, a w sierpniu znajdą się „W królestwie tkaniny”. Muzeum Kresów w Lubaczowie zaprasza dzieci do wspólnej, wakacyjnej, edukacyjno-artystycznej zabawy. Zajęcia odbywają się kilka razy w miesiącu w godz. 11:00-13:00.

fot. Muzeum Kresów w Lubaczowie

Dzieci już przyswoiły sobie legendę powstania Polski oraz poznały symbole narodowe. Za tydzień, w czwartek (19.07) przybliżone zostaną elementy historii związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Dzieciom przedstawione zostanie „żołnierskie życie” – w Muzeum gościć będą żołnierze z jednostki strzeleckiej w Lubaczowie. Kolejny dzień spotkań (20.07) poświęcony będzie osobie marszałka Józefa Piłsudskiego. Lipcowe spotkania zakończą się hasłem „Biało – czerwoni na start!”. Odbędą się gry i zabawy edukacyjne o tematyce niepodległościowej.

Kolejny miesiąc wakacji poświęcony będzie tematyce tkanin. 2 sierpnia dzieci pooglądają najpiękniejsze tkaniny ze zbiorów muzeum. Wykonają własne prace, kompozycje z różnych materiałów i tworzyw – collage inspirowany wystawą. 9 sierpnia uczestnicy spotkań stworzą z różnorodnych materiałów: filcu, tkanin, koronki oraz kolorowej pasmanterii własne oryginalne naszyjniki i wisiory, niepowtarzalne bransoletki i pierścionki. Następnego dnia (10.07) rozwijać będą swoją estetykę i wrażliwość artystyczną, dbając jednocześnie o precyzje wykonania dzieła. Podczas warsztatów „Tańcowała igła z nitką” przybliżone zostaną zagadnienia związane z tkaniną oraz haftem. 16 sierpnia dzieci zaproszone zostaną do „królestwa tkaniny”, a 17 sierpnia w muzealnych ekspozycjach szukać będą dawnych strojów. Zapoznają się z techniką druku na tkaninie z zastosowaniem szablonów, a później wykonają własne oryginalne, barwne kompozycje na letniej, płóciennej torbie. Na zakończenie spotkań (23.08) dzieci wykonają „Kwitnące wspomnienia z wakacji” czyli ramki na wspólną, pamiątkową fotografię, która przywoływać będzie miłe chwile spędzone w Muzeum.

Zajęcia odbywać się będą w Muzeum Kresów, Zespole Zamkowo – Parkowym oraz „Galerii Oficyna”. Organizatorzy proszą o wcześniejsze rezerwacje (tel. 16 632 18 02). Zgłoszenia przyjmowane są od osób indywidualnych i grup (do 25 osób). Zajęcia są płatne (5 zł od dziecka).

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here