Ciekawe wakacje w Muzeum Kresów

0

W lipcu poruszają temat niepodległości, a w sierpniu znajdą się „W królestwie tkaniny”. Muzeum Kresów w Lubaczowie zaprasza dzieci do wspólnej, wakacyjnej, edukacyjno-artystycznej zabawy. Zajęcia odbywają się kilka razy w miesiącu w godz. 11:00-13:00.

fot. Muzeum Kresów w Lubaczowie

Dzieci już przyswoiły sobie legendę powstania Polski oraz poznały symbole narodowe. Za tydzień, w czwartek (19.07) przybliżone zostaną elementy historii związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Dzieciom przedstawione zostanie „żołnierskie życie” – w Muzeum gościć będą żołnierze z jednostki strzeleckiej w Lubaczowie. Kolejny dzień spotkań (20.07) poświęcony będzie osobie marszałka Józefa Piłsudskiego. Lipcowe spotkania zakończą się hasłem „Biało – czerwoni na start!”. Odbędą się gry i zabawy edukacyjne o tematyce niepodległościowej.

Kolejny miesiąc wakacji poświęcony będzie tematyce tkanin. 2 sierpnia dzieci pooglądają najpiękniejsze tkaniny ze zbiorów muzeum. Wykonają własne prace, kompozycje z różnych materiałów i tworzyw – collage inspirowany wystawą. 9 sierpnia uczestnicy spotkań stworzą z różnorodnych materiałów: filcu, tkanin, koronki oraz kolorowej pasmanterii własne oryginalne naszyjniki i wisiory, niepowtarzalne bransoletki i pierścionki. Następnego dnia (10.07) rozwijać będą swoją estetykę i wrażliwość artystyczną, dbając jednocześnie o precyzje wykonania dzieła. Podczas warsztatów „Tańcowała igła z nitką” przybliżone zostaną zagadnienia związane z tkaniną oraz haftem. 16 sierpnia dzieci zaproszone zostaną do „królestwa tkaniny”, a 17 sierpnia w muzealnych ekspozycjach szukać będą dawnych strojów. Zapoznają się z techniką druku na tkaninie z zastosowaniem szablonów, a później wykonają własne oryginalne, barwne kompozycje na letniej, płóciennej torbie. Na zakończenie spotkań (23.08) dzieci wykonają „Kwitnące wspomnienia z wakacji” czyli ramki na wspólną, pamiątkową fotografię, która przywoływać będzie miłe chwile spędzone w Muzeum.

Zajęcia odbywać się będą w Muzeum Kresów, Zespole Zamkowo – Parkowym oraz „Galerii Oficyna”. Organizatorzy proszą o wcześniejsze rezerwacje (tel. 16 632 18 02). Zgłoszenia przyjmowane są od osób indywidualnych i grup (do 25 osób). Zajęcia są płatne (5 zł od dziecka).

AH, elubaczow.com

reklama
Ten baner wyświetlono 830 515 razy.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here