Naturalne mięso z królika dostępne także u nas

0

Zachwycają się nim Włosi, Francuzi i Hiszpanie. Tymczasem, mało kto wie, że smaczne i bardzo zdrowe mięso z królika jest dostępne także u nas. Można je kupić w Gospodarstwie Rolnym „NATURA”, które w Podemszczyźnie prowadzi Agnieszka Kapel.

Mięso z królika jest nie tylko smaczne, ale i zdrowe.

Ostatnio Polska zaczyna być zaliczana do czołowych producentów królików mięsnych w Europie, ale aż 90 % wysyłane jest na eksport. Statystyki ukazują, że w ciągu roku Włosi zjadają około 6 kg tego mięsa, podobnie Francuzi, Hiszpanie i Węgrzy. Na polskich stołach królik praktycznie nie istnieje. Przeciętny Polak spożywa zaledwie 0,5 kg. Ta liczba się zwiększa, bo wśród nas rośnie świadomość na temat właściwości zdrowotnych tego gatunku mięsa, które polecane jest m.in. dla niemowląt, małych dzieci i osób starszych. Mięso z królika jest lekkostrawne i cenione za wysoką wartość energetyczną. Należy do mięs białych, delikatnych, ma mało cholesterolu oraz wiele witamin i aminokwasów. Jego regularne spożycie zmniejsza ryzyko wystąpienia schorzeń układu sercowo-naczyniowego, minimalizuje podatność na tworzenie się skrzepów, chroni przed chorobą nowotworową, a do tego normalizuje metabolizm glukozy, ogranicza stężenie złego cholesterolu we krwi i zwiększa masę mięśniową. Do tego doskonale reguluje przemianę materii i jest silnym antyutleniaczem.

Doceniając powyższe walory, Gospodarstwo Rolne „NATURA” Agnieszki Kapel z Podemszczyzny postawiło na naturalny chów królików. Mięso tu zakupione z pewnością wypełni kuchnię niepowtarzalnym smakiem i aromatem. Co niezwykle istotne, zwierzęta są tu odchowywane w warunkach o podwyższonym standardzie i odkarmiane naturalnymi paszami.

Gospodarstwo z powodzeniem zaopatruje nie tylko obiekty gastronomiczne, ale prowadzi także sprzedaż bezpośrednią. Cena za kilogram mięsa wynosi 25 zł, a zamówienia można składać pod numerem telefonu: 663 772 970.

Dla tych, co lubią „przyjść na gotowe”, niespodziankę szykuje szef kuchni Kresowej Osady Andrzej Węgierak, bo królik ma być jedną z pozycji specjalnego menu przygotowywanego na Festiwal Dziedzictwa Kresów. Nie wiemy jeszcze w jakiej postaci królik będzie serwowany w Kresowej Osadzie, ale nieco tajemnicy odkryć nam może jeden z ostatnich postów na instagramowym profilu obiektu.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here