W naszym regionie przybywa milionerów

1

Urząd Skarbowy w Lubaczowie podsumował miniony rok podatkowy. Z analizy deklaracji PIT za 2017 rok wynika, że w naszym regionie wzrosła liczba milionerów. Mieszkańcy byli też skłonni do darowizn.

W rozliczeniach za 2017 rok, które wpłynęły do Urzędu Skarbowego w Lubaczowie, 7 podatników wykazało dochody powyżej 1 mln zł, a 16 osób – dochody plasujące się w przedziale 500 tys. zł – 1 mln zł. Dodajmy, że według danych Izby Administracji Skarbowej, na Podkarpaciu 794 osoby wykazało w swoim zeznaniu PIT dochody powyżej miliona złotych. To więcej niż przed rokiem.

Z danych udostępnionych nam przez Naczelnika Urzędu Skarbowego w Lubaczowie wynika także, że korzystamy z udogodnień technologicznych – aż 79,5% podatników złożyło deklarację PIT drogą elektroniczną (w 2016 roku, w ten sposób, rozliczyło się 70 % podatników). Co ciekawe, to najlepszy wynik spośród wszystkich „skarbówek” na Podkarpaciu. Coraz więcej jest też osób, które dzielą się 1 % z organizacjami pożytku publicznego. Ze statystyk wynika, że OPP przekazaliśmy w sumie 440 920 zł.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z 13 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here