W Gorajcu rusza Folkowisko – Na Wschód!

0

W czwartkowe (12.07) popołudnie w Gorajcu rusza Festiwal Folkowisko. Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych wydarzeń oraz szereg dodatkowych atrakcji, także dla najmłodszych.

Fot. Archiwum

Festiwal Folkowisko to już ugruntowana na imprezowej mapie Polski marka. Od lat zjeżdżają tu miłośnicy kultury folkowej nie tylko z całego kraju, ale również z zagranicy. Organizatorzy każdego roku proponują coraz szerszą formułę wspólnej zabawy, w tym roku promując wydarzenie hasłem „Na Wschód”. Stąd oczywiście nie zabraknie licznych koncertów, ale także wędrówki i zwiedzanie okolicy, spotkania z pisarzami i podróżnikami, rozmaite warsztaty, gra wiejska, czy poszukiwanie skarbów. Do tego wszystkiego pyszne lokalne jedzenie.

Na Folkowisku każdy dzień inny, każdy zaskakuje i zachwyca. W czwartek dominować będzie muzyka – zagrają „Yerba Mater”, „Sviatyj” i „Sabir Duo”. Piątek to czas rajdów i poznawania okolicy, wędrówek po cerkwiach, cmentarzach i bunkrach linii Mołotowa, także zakończony wieczorną muzyczną ucztą podczas której wystąpią białoruskie „Dzieciuki”. Tego dnia o swoich wędrówkach opowiadają pisarze i podróżnicy z Andrzejem Stasiukiem na czele. Sobota jest dniem typowo warsztatowym oraz dniem spotkań w grupach. Tego dnia wystąpi także muzyczna gwiazda tegorocznego Folkowiska – zdobywcy Fryderyka, muzycy „Kapela ze Wsi Warszawa” w towarzystwie wschodzącej gwiazdy sceny folk grupy Porto Meskla. Niedziela to już oberki, mazurki i tańce do białego rana wraz z Kapelą Dętą ze Zdziłowic czy Zdzisławem Kwapińskim.

W Gorajcu nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych – przez cały festiwal działać będzie dzieciowioska, w której przewidziano m.in. balonową bitwę, spotkanie z Indianami, czy warsztaty kulinarne.

Szczegóły dotyczące Festiwalu można znaleźć na stronie www.folkowisko.pl.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here