Od czwartku do niedzieli poczujemy prawdziwe „Smaki Roztocza”

0

Po raz dziewiętnasty będziemy mogli poczuć „Smaki Roztocza”, bo rusza kolejna edycja Jarmarku Galicyjskiego. Przez cztery dni, od 12 do 15 lipca czekać na nas będą spektakle, pokazy kulinarne, konkursy i koncerty. Gwiazdą wieczoru będzie zespół De Mono.

fot. GOK Narol, archiwum.

Jarmark Galicyjski „Smaki Roztocza” to festiwal kultury, muzyki, rękodzieła i smaku. W jego ramach zawsze można uczestniczyć w szeregu wydarzeń – konkursach, konferencjach, występach, turniejach, warsztatach i wielu innych. W tym roku organizatorzy również nie zawiedli. Przygotowali dla nas „Dobrodziejstwa polskich lasów”, konkursy dla przetwórców dóbr leśnych i miłośników kuchni, Ryneczek Produktów Tradycyjnych, Kiermasz Rękodzielniczy, Warsztaty Ginących Zawodów, pokazy edukacyjno-kulinarne i występy taneczno-wokalne. Na scenie wystąpią Słowacki Zespół Pieśni i Tańca „Vagonar”, „Blayzers”, „The Harpagans”, „Dzikie Jabłka”, a gwiazdą wieczoru będzie De Mono.

Jarmark zainauguruje premiera najnowszego spektaklu Teatru Amatorskiego Florianum, która odbędzie się w najbliższy czwartek (12.07) o godz. 20:00 w Centrum Kongresowo-Wystawienniczym w Narolu. W dawnej cerkwi na Krupcu wystąpią Krzysztof Szawara, Marta Chodasewicz, Sylwia Świętojańska, Wiesław Ciećka, Marek Pudełko, Małgorzata Kołodziej, Tomasz Pawelec. Aktorzy przedstawią wybrane utwory Aleksandra Fredry w reżyserii Doroty Szularz, Elżbiety Wajs i Sylwii Świętojańskiej. Scenografię przygotował Grzegorz Wajs, muzykę napisał Grzegorz Patałuch, a akompaniować będzie Filip Lasota. Dyrektorem artystycznym jest Krzysztof Świętojański. Czterodniowe wydarzenie zwieńczy niedzielna (15.07) rodzinna feta na stadionie sportowym, gdzie odbędzie się turniej piłki nożnej o „Puchar lata 2018” i IV Turniej oldbojów w Piłce Nożnej „Parkowa Cup 35+”.

Szczegółowy program na plakacie.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here