Horyniec-Zdrój gospodarzem warcabowych Mistrzostwa Świata

1

Najlepsi młodzi warcabiści świata zjadą na przełomie września i października do Horyńca-Zdroju, bo to właśnie u nas zorganizowane zostaną Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie sportu.

Fot. River Studio, arch.

Zawody odbędą się od 29 września do 8 października br., a do Horyńca przyjedzie 16 kadr narodowych, by walczyć o mistrzowskie tytuły. Swój udział zapowiedziały reprezentacje Rosji, Chin, Holandii, Mongolii, Białorusi, Litwy, Ukrainy, Estonii, Łotwy, Francji, Włoch, Surinamu, Turcji, Kazachstanu i oczywiście Polski.

– Dzięki temu, że Polska jest gospodarzem Mistrzostw, będzie mogła wystawić drugą kadrę, która będzie się składać z zawodników z Podkarpacia – informują organizatorzy zawodów.

Organizacja imprezy takiej rangi wymaga nie tylko ogromnego zaangażowania, ale także sporych wydatków finansowych. Stąd prezes LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój Jerzy Zaborniak, który jest koordynuje organizację Mistrzostw w Horyńcu-Zdroju, zwraca się z apelem do potencjalnych sponsorów o wsparcie oraz zachęca do pomocy w formie wolontariatu.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here