Małgorzata Kubiszyn I Wicemistrzem Świata w Nordic Walking

3

Małgorzata Kubiszyn z Wólki Krowickiej pojechała do Krajkowa koło Poznania, by 30 czerwca wystartować w Mistrzostwach Świata w Nordic Walking. Do domu wróciła z tytułem Wicemistrzyni.

Fot. Małgorzata Kubiszyn, arch.

– Spełniło się moje marzenie jestem Wicemistrzynią Świata w Nordic Walking, przyczyniłam się także do zdobycia Mistrzostwa Świata w drużynie Nordic Walking Poland. Sukcesem było dla mnie również samo startowanie i zmierzenie się w rywalizacji z najlepszymi zawodnikami z Polski i innych krajów. – relacjonuje Małgorzata Kubiszyn.

W zawodach wystartowało blisko 600 zawodników z 14 krajów, z czego co piąty był obcokrajowcem. Jak powinno się chodzić pokazali przede wszystkim Polacy, którzy zdobyli prawie wszystkie tytuły. Na podium stawali też zawodnicy z Rosji, Francji i Włoch. Sportowcy rywalizowali ze sobą na trzech dystansach – 21 km, 10 km i 5 km. W tym ostatnim konkurowało 300 kijkarzy. Wśród nich była Małgorzata Kubiszyn, która całą trasę pokonała w 33 minuty i 10 sekund.

– Chociaż przygotowywałam się do tych zawodów długo i ciężko trenowałam to poziom uczestników Mistrzostw Świata był bardzo wysoki i naprawdę trudno było ich pokonać. Trasa była dobrze oznakowana i dobrze umiejscowiona , prowadziła po ścieżkach leśnych, co bardzo mi odpowiadało. Czułam ogromną presje ponieważ wiedziałam, że wiele osób na mnie liczy, a ja nie chciałam nikogo zawieść, przede wszystkim nie chciałam rozczarować samą siebie. Podczas zawodów musiałam nie tylko kontrolować tempo z jakim idę, ale ważna była również technika marszu, ponieważ na trasie kontrolowało nas aż 7 sędziów. – opowiada I Wicemistrzyni Świata w Nordic Walking.

AH, elubaczow.com

3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here