Po raz drugi wyruszyli „Spacerkiem po zdrowie”

0

Przeszli około 18 km malowniczymi drogami i ścieżkami Roztocza Południowego, by promować aktywność fizyczną. 30 czerwca odbył się II Rajd Pieszy „Spacerkiem po zdrowie”.

Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi „Ratownik” w Horyńcu-Zdroju przekonywało, że aby odnieść korzyści dla zdrowia nie trzeba podejmować dużego wysiłku fizycznego czy uprawiać sportu wyczynowego. Spacer z korzyścią wpływa na zdrowie i lepsze samopoczucie, dlatego z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy zaprosili na II edycję Rajdu Pieszego. Jego trasa wiodła przez Horyniec-Zdrój, Nowiny Horynieckie, Świątynię Słońca, rezerwat jałowców „Sołokija” i Dziewięcierz. Spacerowicze po drodze zjedli grochówkę z kuchni polowej, a na zakończenie odpoczęli przy rożnie i muzyce w Pensjonacie Hagi.

– Początek nie zapowiadał się zbyt optymistycznie. Nagły spadek temperatury i deszcz przez chwilę przywołały wspomnienia z pierwszej edycji Rajdu. Na szczęście opady nie trwały długo i Rajd wyruszył na trasę. Po drodze pojawiło się nawet słońce i temperatura wzrosła. Było idealnie – podsumowuje Janusz Rawski.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here