Numer alarmowy 997 obsługiwany jest już przez CPR

0

Dzisiaj (27.06) operatorzy Centrów Powiadomienia Ratunkowego przejmują zgłoszenia numeru alarmowego 997. Pozwoli to na szybkie dostarczenie informacji o zdarzeniu do wszystkich właściwych służb ratunkowych.

Numer 997 będzie nadal funkcjonował, ale zmieni się miejsce odbioru zgłoszenia. Do tej pory osoba dzwoniąca pod 997 łączyła się z funkcjonariuszem policji. Teraz rozmowę poprowadzi operator numeru alarmowego 112. Zbierze wszystkie niezbędne dane i przekaże je do dyżurnego policji. Dzięki temu, że informacja od razu trafi do CPR, możliwe będzie jednoczesne powiadomienie o zdarzeniu wszystkich właściwych służb. Ponadto takie rozwiązanie pozwoli na otwarcie większej ilości linii, na które będzie można dzwonić – centrum jest połączone z innymi na terenie kraju, co w razie awarii lub przeciążenia powoduje przekierowanie połączenia do innego centrum.

Rozwiązanie to pozwoli także na segregację zgłoszeń – dyżurni poszczególnych służb ratunkowych otrzymają właściwe i dokładne zgłoszenia. Eliminowane będą te bezzasadne i zaburzające prawidłowe funkcjonowanie CPR.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here