FA Oleszyce z brązowym medalem V Mistrzostw Polski Football Academy

0

Szkółka Football Academy Oleszyce zdobyła brązowy medal V Mistrzostw Polski Football Academy. Nasza reprezentacja z innymi drużynami zmierzyła się 16-17 czerwca w Opolu.

Do Opola przyjechało 270 najlepszych młodych zawodników piłki nożnej z całego kraju. Wśród nich byli mali sportowcy z Oleszyc: Remigiusz Pawełko, Norbert Sopel, Jakub Niechaj, Wiktor Kociołek, Alan Romaniszyn, Mikołaj Młodowiec, Sławomir Żuk, Kacper Brudniak, Jakub Lorenc i Rafał Paryniak. Ich wyjazd możliwy był dzięki wygranym eliminacjom mikroregionalnym i makroregionalnym. Zawodników do mistrzostw przygotowywali Łukasz Pracało oraz Marcin Kowal.

Po zaciętych meczach Football Academy Oleszyce zajęła III miejsce. Sukces jest tym większy, że szkółka występowała w roli debiutanta. Ponadto Norbert Sopel został najlepszym zawodnikiem MPFA w swojej kategorii wiekowej (MVP turnieju U-11), a w turnieju żonglerskim zdobył II miejsce podbijając piłkę 247 razy. Z wynikiem 102 podbić, III miejsce zajął Alan Romaniszyn.

– Każdy kto ma możliwość pracy z dziećmi powie, że to najlepsze chwile, jakie mogą spotkać w życiu. Emocje sięgające zenitu. Radość, płacz, sportowa złość, lwi pazur – tego nie można zamienić na nic innego. Niejeden seniorski zawodnik może pozazdrościć waleczności, jaka drzemie w tych młodych zawodnikach – relacjonuje spotkania Football Academy Oleszyce.