W powiecie lubaczowskim powstaną Otwarte Strefy Aktywności

0

W powiecie lubaczowskim powstanie 13 obiektów małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym. Gminy z naszego powiatu otrzymają z Ministerstwa Sportu i Turystyki łącznie prawie pół miliona złotych na budowę Otwartych Stref Aktywności.

Fot. msit.gov.pl

Minister Sportu i Turystyki Witold Bańska przedstawił listę wyników pierwszej edycji Programu Otwartych Stref Aktywności (OSA). Na rozwój małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym przeznaczono 54 mln zł. Do Programu wpłynęło 1416 wniosków, z czego pozytywnie zaopiniowano 792. O tym, która gmina otrzyma wsparcie decydował wskaźnik zamożności.

– Dzięki temu mamy pewność, że wsparcie trafi tam, gdzie jest najbardziej potrzebne. Aż 78% pozytywnie rozpatrzonych wniosków pochodzi z obszarów wiejskich – podkreśla Minister Sportu i Turystki, Witold Bańka.

W ramach programu dofinansowaniem objęto zadania inwestycyjne w dwóch wariantach realizacyjnych – podstawowym, na który składa się siłownia plenerowa i strefa relaksu oraz rozszerzonym, zawierającym siłownię plenerową, strefę relaksu i sprawnościowy plac zabaw.

Na liście wniosków, które zostały zaopiniowane pozytywnie znalazły się gminy z powiatu lubaczowskiego, które łącznie otrzymają 443 500 zł. W naszym regionie powstanie w sumie 13 obiektów. Dofinansowanie otrzymały:

Gmina Wielkie Oczy – wariant rozszerzony, dwa obiekty – 100 000 zł

Gmina Narol – wariant rozszerzony, jeden obiekt – 50 000 zł

Gmina Horyniec-Zdrój – wariant rozszerzony, jeden obiekt – 50 000 zł

Gmina Miejska Lubaczów – wariant rozszerzony, jeden obiekt – 43 600 zł

Gmina Stary Dzików – wariant podstawowy, pięć obiektów – 125 000 zł

Gmina Oleszyce – wariant podstawowy, trzy obiekty – 74 900 zł

Otwarte Strefy Aktywności będą ogólnodostępnymi plenerowymi miejscami sportu, rekreacji i odpoczynku dla całych rodzin – dzieci, rodziców, seniorów. OSA składać się mają z urządzeń siłowni zewnętrznej, sprawnościowego plac zabaw dla dzieci, strefy relaksu i gier oraz zagospodarowania zieleni.

AH, elubaczow.com, www.msit.gov.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here