Kapela z Australii headlinerem tegorocznego Cieszanów Rock Festiwalu

1

Legenda celtic-punka z Australii – zespół The Rumjacks będzie headlinerem tegorocznej edycji Cieszanów Rock Festiwalu. Organizatorzy zaprezentowali także kolejnych artystów, którzy wystąpią w Cieszanowie – The Toasters, Krzysztof Zalewski, Łydka Grubasa, Cała Góra Barwinków, Brudne Dzieci Sida, Radioslam, P.A.G.E oraz Marry B.

Fot. Materiały prasowe

Headlinerem CRF 2018 będzie legenda celtic-punka z Australii – The Rumjacks. Grupa ma na swoim koncie żywiołowe koncerty na największych festiwalach oraz rzesze fanów na całym świecie. The Rumjacks nagrali do tej pory trzy regularne płyty „Gangs of New Holland” (2010) i najnowszy „Sober & Godless” (2015), Sleepin’ Rough (2016). Ich najbardziej znaną piosenką jest „An Irish Pub Song”, której oficjalny teledysk odnotował już ponad 42 mln odtworzeń w serwisie Youtube.

Kolejny wykonawca to grupa The Toasters, legendarny zespół ska z USA. To jeden z najstarszych i najdłużej grających zespołów w tym gatunku za oceanem. Przez 35 lat The Toasters zagrało tysiące koncertów, wydało kilkanaście albumów, w tym 9 studyjnych.

Po raz pierwszy na CRF 2018 wystąpi Krzysztof Zalewski. To muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista, tekściarz. Po wydaniu debiutanckiej płyty „Pistolet” zniknął na 9 lat z pierwszego planu na scenie. W tym czasie szlifował swój warsztat i zdobywał doświadczenie. Powrócił na dobre płytą „Złoto”. Aktualnie utwory z tego albumu takie jak „Miłość Miłość” oraz „Polsko”, królują na listach przebojów.

Na CRF nie może zabraknąć jubileuszu. W tym roku, wyłącznie w podczas CRF 2018, specjalnym koncertem swoje XX-lecie świętować będzie Cała Góra Barwinków, której muzyka to połączenie ska, reggae i rocksteady. Na scenie pojawią się goście specjalni „Barwinków” – muzycy zespołów Dubska i Zabili mi Żółwia.

Na scenę CRF 2018 powraca Łydka Grubasa, która kontynuuje ofensywę koncertową jaką jest II część trasy „O-tour C-ból” oraz Patyczak, tym razem jako Brudne Dzieci Sida, który poprowadzi również warsztaty w festiwalowym City Ngo. Na scenie głównej zagrają laureaci przeglądów zespołów CRF 2017: Radioslam, P.A.G.E oraz Marry B.

Do tej pory ogłoszone zespoły: Decapitated, Hunter, Dr Misio, The Analogs, Materia, Booze & Glory, Nocny Kochanek, Łąki Łan, Romantycy Lekkich Obyczajów, Proletaryat, Skampararas, Shantel & Bucovina Club Orkestar, Frontside, Zenek, Dżem, Ania Rusowicz, Uprising Tree.

Pamiętajcie, że od 1 do 30 czerwca obowiązują nowe ceny biletów. Szczegóły na stronie cieszanowrockfestiwal.pl/bilety.

IX edycja Cieszanów Rock Festiwal odbędzie się w dniach 16 -19 sierpnia 2018 w Cieszanowie.

Ten baner wyświetlono 294 404 razy.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here