Nietypowy Dzień Dziecka w lubaczowskiej „Jedynce”

0

Dzieciaki śmiały się do rozpuku, był emocje sportowe, koncert i grill – tak podsumować można nietypowy Dzień Dziecka, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubaczowie.

Fot. SP Nr 1 w Lubaczowie

Niemałą niespodziankę dla uczniów przygotowali nauczyciele, którzy w części artystycznej przebrali się za postacie z wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”. Narratorem była Magda Misztal, rzepką została Joanna Kopeć, w rolę dziadka wcielił się Marek Dyś, a babcią została Monika Kaczor. Z kolei wnuczkiem była Dorota Habało, psem – Jolanta Łabisz, kotem – Jadwiga Stupak, kurką – Rozalia Kopa, gęsią – Jolanta Patałuch, bocianem – Agnieszka Kapel-Hakało, motylem – Marzena Kruk-Młynarowicz, biedronką – Katarzyna Milo, żabą – Kinga Stopyra, a kawką -Ewelina Antoniów.

Występ artystyczny to nie jedyna niespodzianka przygotowana przez dorosłych. W szkole dzieci mogły także uczestniczyć w koncercie zespołu muzycznego „Jedynka” w składzie dyrektor Piotr Salik, ks. Marian Wyrwa i nauczyciele Zenon Swatek, Piotr Kaczor, Grzegorz Kowal. Rozegrano również dwa mecze sportowe – nauczyciele kontra uczniowie, które przyniosły sporo emocji. Natomiast na placu szkolnym odbył się piknik przygotowany przez rodziców, którzy aktywnie włączyli się do organizacji Dnia Dziecka.

Dzień Dziecka pokazał, że szkoła to nie tylko nauka, ale także wspólna zabawa dzieci i dorosłych.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here