Wiesław Kapel wśród samorządowców odznaczonych przez prezydenta

1

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał odznaczenia państwowe osobom zasłużonym dla rozwoju samorządu terytorialnego oraz w działalności na rzecz społeczności lokalnej. Srebrny Krzyż Zasługi otrzymał Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel.

Fot.Krzysztof Sitkowski/KPRP

Dzień Samorządu Terytorialnego obchodzimy 27 maja. Prezydent Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami samorządu i wręczył im państwowe odznaczenia już w piątek (25.05). W czasie uroczystości prezydent wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym dla rozwoju samorządu terytorialnego oraz w działalności na rzecz społeczności lokalnej. Wśród 31 wyróżnionych osób znalazł się Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel, który jest zarazem Przewodniczącym Zarządu Związku Międzygminnego Ziemia Lubaczowska, zrzeszającym wszystkie gminy powiatu lubaczowskiego.

– Trzeba mieć nie tylko powołanie do tej służby, ale trzeba mieć jeszcze odwagę. Wszyscy wiemy, że to jest bardzo poważne wyzwanie związane z wieloma trudnościami. (…) Dziękuję też za Waszą odwagę, bo do podjęcia tego wyzwania trzeba tą odwagę posiadać. Odwagę do wzięcia odpowiedzialności, także wtedy, gdy nie wszystko się udaje – mówił podczas uroczystości Prezydent Andrzej Duda.

Prezydent zwrócił się też do samorządowców, aby włączyli się w ideę referendum konsultacyjnego w sprawie zmiany Konstytucji RP. Ocenił, że potrzebna jest dyskusja i refleksja o nowej konstytucji z poziomu jednostek samorządu terytorialnego.

Fot.Krzysztof Sitkowski/KPRP

Dzień Samorządu Terytorialnego – obchodzony 27 maja – został ustanowiony przez Sejm RP (uchwałą z 29 czerwca 2000 roku) dla upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych w 1990 roku i w rocznicę 10-lecia odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

elubaczow.com, prezydent.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here