Festiwal Słowa tradycyjnie w Boże Ciało

0

W Lubaczowie tradycją jest, że w Boże Ciało rusza Ogólnopolski Festiwal Słowa. Remont Miejskiego Domu Kultury nie przeszkodził w jego organizacji. W tym roku odbędzie się jubileuszowa, dwudziesta edycja.

fot. Arch, MDK Lubaczów

Zawsze podczas Festiwalu rozstrzygane są trzy konkursy – Ogólnopolski Turniej Recytatorski Literatury Tworzonej na Obczyźnie „Od Mickiewicza do Miłosza”, Ogólnopolski Turniej Recytatorski „Literatura dla dzieci” oraz Ogólnopolski Turniej Twórczości Jednego Poety. W tym roku bohaterem będzie Mariusz Olbromski. Refleksje o twórczości prozaika, pieśniarza i tłumacza poruszy dr hab. Jan Wolski z Uniwersytetu Rzeszowskiego. W programie znalazło się również nocne czytanie poezji Edwarda Stachury.

W ramach Festiwalu Słowa odbywa się również koncert inauguracyjny. Z powodu remontu MDK odbędzie się on w sali teatralnej lubaczowskiej Konkatedry. Na scenie wystąpią Marta Andrzejczyk (śpiew), Piotr Banaszek (fortepian), Robert Bielak (skrzypce). Festiwal zakończy się Koncertem Galowym z udziałem laureatów poprzednich edycji w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie.

Szczegóły na plakacie:

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here