Nauczyciele z Baszni Dolnej podsumowali projekt w Finlandii

0

Nauczyciele z Baszni Dolnej w ramach programu Erasmus+ po raz kolejny uczestniczyli w międzynarodowej wymianie doświadczeń oświatowych. 12 maja w Finlandii podsumowali działania dwuletniego projektu.

O tym, że nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Baszni Dolnej wraz z partnerami – Finlandią, Hiszpanią, Litwą i Czechami włączyli się w działania mające na celu wymianę doświadczeń, zwiększenie motywacji uczniów poprzez innowacyjne metody nauczania oraz stworzenie nowych narzędzi oceniania kształtującego, pisaliśmy niejednokrotnie. Teraz spotkali się, by podsumować swoją pracę. W zebraniu uczestniczyli Magdalena Frant-Kornaga, Łukasz Soroń oraz Jadwiga Wacnik i nauczyciele ze szkół partnerskich. Rozmowy pozwoliły stworzyć raport końcowy.

Podczas wizyty nauczyciele mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z języka angielskiego, biologii, geografii, chemii, informatyki oraz nauczania zintegrowanego. Lekcje były prowadzone przy użyciu technologii informacyjno – komunikacyjnych, takich jak Seppo, quizlet oraz kahoot. Ponadto uczestnicy mieli okazję zobaczyć przedszkole i szkołę podstawową, będącą filią szkoły oddaloną o 2 kilometry. Kolejną atrakcją było zwiedzanie muzeum sztuki poświęconego uczeniu się poprzez działanie. Wieczorami wszyscy nauczyciele brali udział w wydarzeniach kulturalnych w mieście Jyvaskyla. Na koniec każdy otrzymał certyfikat uczestnictwa w projekcie.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here