Bezpłatne badania z Fundacją SOS życie w powiecie lubaczowskim

0

Jeden z czterech cytomammobusów z cyfrowymi mammografami w Polsce od czerwca do sierpnia parkować będzie w różnych miejscowościach naszego powiatu. Kobiety będą mogły wykonać badania cytologiczne i mammograficzne oraz uczestniczyć w warsztatach.

Fot. sos-zycie.pl

Ośrodek Diagnostyczny Fundacji SOS Życie w Mielcu realizuje specjalny program badań profilaktyczny dla kobiet, prowadzi także warsztaty edukacyjne dotyczące wczesnego wykrywania raka szyjki macicy i raka piersi. W związku z tym po powiecie lubaczowskim jeździć będzie jedyna na Podkarpaciu Przychodnia na kółkach z cyfrowymi mammografami, w której wykonuje się kompleksowe badania cytologiczne i mammograficzne wraz z dalszą diagnostyką do postawienia diagnozy włącznie.

W ramach działań odbędą się specjalistyczne warsztaty edukacyjne. Podczas spotkań poruszone zostaną tematy zapobiegania chorobom i zdrowego stylu życia. Lekarze prowadzący szkolenia pokażą jak samodzielnie przeprowadzać samobadania w kierunku wczesnego wykrywania raka piersi dla kobiet w wieku 50-67 lat oraz wykrywania raka szyjki macicy w wieku 25-59 lat.

Pierwsze warsztaty już 29 maja w Lisich Jamach i Baszni Dolnej, kolejne 30 maja w Opace i Załużu. Na zajęcia obowiązują zapisy telefoniczne (17 – 582 40 60), liczba miejsc ograniczona.

Harmonogram pobytu Fundacji SOS Życie w powiecie lubaczowskim:

Horyniec Zdrój – Obok Szkoły Podstawowej 1-8 czerwiec

Lubaczów – Obok Miejskiego Domu Kultury 11 czerwiec- 30 czerwiec

Wielkie Oczy – Obok Straży Pożarnej 2-5 lipiec

Stary Dzików – Obok Gminnego Ośrodka Kultury 6-11 lipiec

Oleszyce – Obok Szkoły ul. Mickiewicza 1 12-17 lipiec

Narol – Obok GOK 18 lipiec-3 sierpień

Cieszanów – Plac przed przedszkolem 6-20 sierpień

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here