Budomierz, Korczowa: Trzy przerobione samochody z kontrabandą

0

Przerobione zbiorniki paliwa posłużyły dwóm kierowcom do przemytu papierosów przez polsko-ukraińską granice. Jeden do wwiezienia kontrabandy wykorzystał specjalnie przerobiony autokar. Wszyscy mężczyźni zostali przyłapani na próbie przemytu przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. 

fot. Archwium KAS

W poniedziałek (21.05) podczas kontroli pojazdów przekraczających granicę, uwagę funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej w Budomierzu zwróciły zbiorniki paliwa w dwóch samochodach. Okazało się, że ukryto w nich papierosy produkcji zagranicznej bez polskich znaków akcyzy. W obydwu zbiornikach znajdowało się łącznie 717 paczek papierosów. Przeciwko kierowcom, obywatelom Polski, wszczęte zostały postępowania karne  skarbowe. Mężczyźni musza liczyć się nie tylko z przepadkiem przemycanego towaru, ale także przerobionych do przemytu samochodów.

Przemyt papierosów w przerobionym pojeździe, tym razem autokarze, wykryli w ostatnich dniach także funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej na przejściu granicznym w Korczowej. Wjeżdżający do Polski autokar został skierowany do kontroli z wykorzystaniem skanera i psa szkolonego do wykrywania wyrobów tytoniowych. Labradorka Gina, która wspierała działania kontrole funkcjonariuszy pomogła w wykryciu skrytki, w której znajdowało się 790 paczek papierosów. Do ukrycia towaru przyznał się kierowca autokaru, przeciwko któremu wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe.

elubaczow.com, KAS


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here