Lubaczowska A klasa: Lider poległ w Młodowie [ZDJĘCIA]

0

Po siedmiu wygranych z rzędu, liderująca tabeli lubaczowskiej A klasy Gwiazda Wielkie Oczy musiała w końcu przełknąć gorycz porażki. Dobrą passę Gwiazdy przerwali w Młodowie zawodnicy tamtejszego Zrywu.

Lider z Wielkich Oczu wyjechał w niedzielę (20.05) do Młodowa aby zmierzyć się tamtejszym Zrywem. Spotkanie od początku było dobrym widowiskiem dla licznie zgromadzonych kibiców. W początkowej fazie meczu to Zryw prezentował się nieco lepiej, ale ich akcjom brakowało ostatniego podania. Po kwadransie gry odważniej zaczęli atakować goście. Najpierw w dobrej sytuacji znalazł się Hawrylak, który przegrał jednak pojedynek „oko w oko” z Zarembą. Chwilę później groźnie z rzutu wolnego uderzał Józef Hołubud, ale po raz kolejny górą był bramkarz miejscowych. Od tego momentu spotkanie się wyrównało, a obie drużyny walczyły w środkowej części boiska i do przerwy kibice nie ujrzeli bramek. Od początku drugiej części spotkania ponownie zaczęli dominować gospodarze, którzy utrzymywali się dłużej się piłce i tworzyli sytuacji podbramkowe. Strzały Adriana Barana i Daniela Kwaśniaka były jednak niecelne. Na prowadzenie zawodnikom Zrywu udało się wyjść w 75. minucie za sprawą Kamila Młodzińskiego, który wykorzystał podanie Barana i umieścił piłkę obok bezradnego Kalawskiego. Gwiazda miała szanse na wyrównanie, ale strzał wprowadzonego w drugiej części meczu Cyrana minął minimalnie słupek bramki. W 90. minucie gospodarze wyszli jeszcze z szybką groźną kontrą, którą wykończył Mateusz Cisek po podaniu od Pawła Hakało i porażka lidera stała się faktem.

W Dachnowie swój mecz rozgrywali Graniczni Krowica, którzy podejmowali zawodników z Lisich Jam. W 13. minucie na prowadzenie gości wyprowadził Tomasz Ramian, który umieścił piłkę bezpośrednio z rzutu wolnego strzałem z 25 metrów. Start poszedł za ciosem i po 20. minutach prowadził 0:2 – najlepiej w zamieszaniu w polu karnym po rzucie wolnym zachował się Wojciech Sikora. Bramkę kontaktową w 25. minucie dla wicelidera strzelił Kamiński, który wykorzystał zawahanie defensywny Startu i w sytuacji „sam na sam” pokonał Trojnara. Wynik spotkania już w 30. minucie ustalił Piotr Kubiszyn, który umieścił piłkę w bramce po rzucie rożnym.

Do derbów gminny Oleszyce doszło w Futorach. Od początku spotkania to Czarni mieli przewagę i co chwilę tworzyli sobie sytuacje podbramkowe. W 8. minucie w polu karnym faulowany przez Dobosza został Bartłomiej Hypiak, a sędzia bez wahania wskazał na „jedenastkę”, którą pewnie na gola zamienił Paweł Derylak. Czarni nie spoczęli na laurach i nadal atakowali bramkę miejscowych. Efektem była druga bramka, która padła w 12. minucie – sprytnym strzałem Marcina Pietraszka pokonał Piotr Żulewicz. Zawodnicy z Oleszyc w pierwszej części spotkania umieścili piłkę w bramce jeszcze dwukrotnie – po strzałach Krystiana Nieckarza oraz Bartłomieja Antosza – i do szatni schodzili z „zapasem” czterech bramek. W drugiej części meczu to nadal Czarni byli stroną dominującą. Wynik spotkania w ustalił Robert Jabłoński.

Bardzo ciekawie zapowiada się walka o ligowy byt na sezon 2018/19 w lubaczowskiej A klasie. Swój mecz wygrali wreszcie zawodnicy ze Starego Dzikowa, którzy aż 5:0 pokonali na własnym boisku Huragan Basznia Dolna. Kolejny mecz bez porażki zanotowali zawodnicy z Cieszanowa, którzy zremisowali w Łukawcu 2:2 i dwa razy musieli gonić wynik spotkania. Zdrój Horyniec wygrał pewnie u siebie z walczącym o utrzymanie Ursusem Dachnów 3:0.