Zbudują sieć światłowodową

9

Przedstawiciele firmy Voice Net S.A. zbierają zgody mieszkańców na przyłączenie instalacji światłowodowej do ich gospodarstw. W Narolu, Horyńcu-Zdroju, Cieszanowie, Lubaczowie, Wielkich Oczach, Oleszycach i Starym Dzikowie powstanie sieć zapewniająca dostęp do szerokopasmowego Internetu.

Aktualnie do drzwi domów puka zespół przedstawicieli, którzy zapoznają mieszkańców z ofertą, możliwościami i zasadami działania sieci oraz zbierają zgody na dokonanie darmowego przyłącza. Pamiętajmy, że wyrażenie zgody nie oznacza zawarcia umowy o świadczenie usług. Zgoda potrzebna jest do dokonania przyłącza, przez które mogą być w przyszłości świadczone usługi dostarczenia sygnału telefonu, telewizji czy Internetu. W sytuacji, gdy ktoś nie wyrazi zgody, przyłącze będzie mogło być wykonane w przyszłości, natomiast już za odpłatnością. Wtedy cena wynosić może ok. 2200 zł. Z wybudowanego przyłącza będzie mógł korzystać każdy operator, który będzie chciał świadczyć usługi dla danego gospodarstwa domowego.

– Niniejsza inwestycja niesie ogromne korzyści dla Gminy jak i wszystkich mieszkańców miejscowości gdzie realizowany będzie projekt, dlatego ważnym jest aby wszyscy mieszkańcy wyrażali zgodę na przejście kabla światłowodowego wzdłuż dróg. Wszystkim powinno zależeć na tym, aby rozpiętość sieci światłowodowej była w Gminie jak największa. – tłumaczą inwestorzy.

Zaprojektowanie, wybudowanie oraz świadczenie usług prowadzone jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa Działanie 1.1. Sieć światłowodowa pozwoli na szybsze przesyłanie danych, korzystanie z najnowszych technologii z niemalże nieograniczonymi możliwościami.

AH, elubaczow.com

Zobacz także

9 komentarze

  • Wykonawca zobowiązany jest wykonać całość przedmiotu zamówienia w nieprzekraczalnym terminie
   do dnia 30 czerwca 2020 roku z zastrzeżeniem, iż zamówienie w zakresie obejmującym 80% placówek
   oświatowych musi być zrealizowane najpóźniej do 31 marca 2018 r. a pozostałych 20% palcówek
   oświatowych do 30 września 2018r.
   Informacja którą udało mi się znaleźć na stronie voice net

 1. W Krowicy Hołodowskiej ma powstać wieża najprawdopodobniej telefonii GSM, choć tak na prawdę nie znane jest przeznaczenie tego obiektu bo jak twierdzą mieszkańcy nikt z nimi nie omawiał ani nawet nie informował że takowy obiekt powstanie. Bo najprawdopodobniej samorząd boi się reakcji mieszkańców.A wszyscy dobrze wiemy jakie konsekwencję z tym sie wiążą. Tutaj załączam film z pomiarów promieniowania jaki prawdo podobnie będzie miało miejsce w KROWICY HOŁODOWSKIEJ ………………..https://www.youtube.com/watch?v=IJ-t1X1HMiQ

 2. dobrze się zastanówcie zanim podpiszecie te zgody. do takich zgód powinien być dołączony załącznik (a nie jest) w postaci mapki z zaznaczeniem co w danej lokalizacji będzie przeprowadzone i w jaki sposób. na stronach internetowych niektórych gmin jest wyraźnie napisane wręcz pogrubione grubą czcionką że przyłącz do budynku będzie za darmo co jest nieprawdą. stanowisko firmy VOICENET jest całkiem odmienne. zgody te powinny być w postaci dwóch jednobrzmiących egzemplarzach dla każdej ze stron a tak nie jest.

 3. Kpiną jest aby Lubaczów nie miał Internetu światłowodowego obecnych czasach. Co ten Urząd Miejski robi że nie ma dostępu do takiej sieci?? Obecnie używam 35/10 MB/s za 35zł a jak widzę oferty Voice net to z krzesła spadłem … Mam światłowód stałym łączem i zewnętrznym IP za cenę 35zł miesięcznie ale obecnie mieszkam w Gorlicach a to miasto porównywalne do Lubaczowa :)

  • „Nie ma i nie bedzie” A tak powaznie to w Lubaczowie jest juz swiatlowod.Bardzo ograniczony ale jest. Urzad Miejski nie ma mocy sprawczej i ma gleboko w d….. swiatlowod gdyz sa zaabsorbowani budowa inwestycyjna jaka jest basen.Obawiam sie ze bedzie tak samo z tym basenem jak z targowiskiem ktore zostawila nam jasnie panujaca niegdys Pani Magon
   Porownywanie Gorlic z Lubaczowem jest na takim samym poziomie jak porownywanie Polski do USA-przepasc.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here