Zbudują sieć światłowodową

6

Przedstawiciele firmy Voice Net S.A. zbierają zgody mieszkańców na przyłączenie instalacji światłowodowej do ich gospodarstw. W Narolu, Horyńcu-Zdroju, Cieszanowie, Lubaczowie, Wielkich Oczach, Oleszycach i Starym Dzikowie powstanie sieć zapewniająca dostęp do szerokopasmowego Internetu.

Aktualnie do drzwi domów puka zespół przedstawicieli, którzy zapoznają mieszkańców z ofertą, możliwościami i zasadami działania sieci oraz zbierają zgody na dokonanie darmowego przyłącza. Pamiętajmy, że wyrażenie zgody nie oznacza zawarcia umowy o świadczenie usług. Zgoda potrzebna jest do dokonania przyłącza, przez które mogą być w przyszłości świadczone usługi dostarczenia sygnału telefonu, telewizji czy Internetu. W sytuacji, gdy ktoś nie wyrazi zgody, przyłącze będzie mogło być wykonane w przyszłości, natomiast już za odpłatnością. Wtedy cena wynosić może ok. 2200 zł. Z wybudowanego przyłącza będzie mógł korzystać każdy operator, który będzie chciał świadczyć usługi dla danego gospodarstwa domowego.

– Niniejsza inwestycja niesie ogromne korzyści dla Gminy jak i wszystkich mieszkańców miejscowości gdzie realizowany będzie projekt, dlatego ważnym jest aby wszyscy mieszkańcy wyrażali zgodę na przejście kabla światłowodowego wzdłuż dróg. Wszystkim powinno zależeć na tym, aby rozpiętość sieci światłowodowej była w Gminie jak największa. – tłumaczą inwestorzy.

Zaprojektowanie, wybudowanie oraz świadczenie usług prowadzone jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa Działanie 1.1. Sieć światłowodowa pozwoli na szybsze przesyłanie danych, korzystanie z najnowszych technologii z niemalże nieograniczonymi możliwościami.

AH, elubaczow.com

reklama

6 komentarze

  1. W Krowicy Hołodowskiej ma powstać wieża najprawdopodobniej telefonii GSM, choć tak na prawdę nie znane jest przeznaczenie tego obiektu bo jak twierdzą mieszkańcy nikt z nimi nie omawiał ani nawet nie informował że takowy obiekt powstanie. Bo najprawdopodobniej samorząd boi się reakcji mieszkańców.A wszyscy dobrze wiemy jakie konsekwencję z tym sie wiążą. Tutaj załączam film z pomiarów promieniowania jaki prawdo podobnie będzie miało miejsce w KROWICY HOŁODOWSKIEJ ………………..https://www.youtube.com/watch?v=IJ-t1X1HMiQ

  2. dobrze się zastanówcie zanim podpiszecie te zgody. do takich zgód powinien być dołączony załącznik (a nie jest) w postaci mapki z zaznaczeniem co w danej lokalizacji będzie przeprowadzone i w jaki sposób. na stronach internetowych niektórych gmin jest wyraźnie napisane wręcz pogrubione grubą czcionką że przyłącz do budynku będzie za darmo co jest nieprawdą. stanowisko firmy VOICENET jest całkiem odmienne. zgody te powinny być w postaci dwóch jednobrzmiących egzemplarzach dla każdej ze stron a tak nie jest.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here