Ćwiczenia na wiotkie ramiona

0

Już niedługo lato, warto więc zadbać o ciało. Wiele kobiet nie jest zadowolonych z wyglądu swoich ramion. Dzięki systematycznym i dobrze dobranym ćwiczeniom można w dość krótkim czasie poprawić ich wygląd i bez kompleksów zakładać sukienki i bluzki z krótkim rękawem.

Wiotkie ramiona

Wiele kobiet w czasie ćwiczeń koncentruje się na dolnej części ciała. Wzmacnianie górnej partii ciała nadal uważa się za męską domenę. Jednak taki trening nie może przynieść oczekiwanych efektów. Jeśli pragniemy cieszyć się piękną sylwetką trening musi obejmować całe ciało.

Wiotkie i obwisłe ramiona nie wyglądają dobrze. Jednak dzięki regularnej i dobrze przemyślanej pracy można wzmocnić i ujędrnić ten obszar ciała.

Czy warto wzmacniać mięśnie ramion?

Istnie wiele powodów, dla których warto wzmacniać ramiona. Przede wszystkim koncentrowanie się na dolnej części ciała w czasie ćwiczeń prowadzi do dysproporcji.

Kolejnym powodem przemawiającym za wykonywaniem ćwiczeń wzmacniających górną część ciała jest to, że wysmuklają one sylwetkę. Ten rodzaj ćwiczeń wzmacnia mięśnie i kości kończyn górnych a co za tym idzie zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji i osteoporozy. Poza tym ładnie wymodelowane i silne mięśnie ramion sprawiają, że ciało wygląda bardziej atrakcyjnie.

Zasady ćwiczeń

Kobiety bardzo często unikają ćwiczeń siłowych, ponieważ obawiają się zbyt dużego rozrostu mięśni. Lęk ten jest zupełnie nieuzasadniony, celem tego typu treningu w przypadku pań nie jest zwiększenie masy mięśniowej a jedynie kształtowanie i wzmocnienie mięśni.

Przed rozpoczęciem treningu należy zadbać o odpowiedni sprzęt do ćwiczeń. W przypadku kobiet najlepiej sprawdzają się niezbyt ciężkie hantle oraz drążki do podciągania.

Trening powinien być oparty na dużej ilości powtórzeń z wykorzystaniem niewielkich obciążeń. Bardzo ważne jest by pomiędzy poszczególnymi sesjami był czas na krótki odpoczynek.

Zarówno ciężar jak i liczba powtórzeń powinna być dostosowana do stopnia naszego zaawansowania. Osoby początkujące powinny zaczynać od niewielkich ciężarów i dopiero z czasem zwiększać natężenie ćwiczeń.

Warto też pamiętać, że każdy trening powinien być poprzedzany rozgrzewką. Jej zadaniem jest rozgrzanie mięśni, stawów i ścięgien. Odpowiednie przygotowanie organizmu znacznie redukuje możliwość wystąpienia kontuzji w czasie właściwego treningu

Po zakończeniu ćwiczeń warto też się porozciągać i poświęcić czas na krótki odpoczynek.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here